PARTNER PORTALU
  • BGK

Wspólnie zmodernizują gospodarkę ściekową

  • PAP    22 listopada 2013 - 18:27
Wspólnie zmodernizują gospodarkę ściekową

Gminy Olsztyn i Dywity do połowy 2015 roku przeprowadzą prace modernizacyjne związane z gospodarką ściekową. Łączna wartość projektu wynosi 24,5 mln zł, z czego blisko 12 mln będą stanowiły środki europejskie.
Podpisana w piątek umowa na uporządkowanie gospodarki ściekowej w Olsztynie zakłada przeprowadzenie trzech inwestycji. Pierwszą jest zbudowanie budynku stacji odwadniania osadów w oczyszczalni ścieków "Łyna".

"Obecny budynek ma ponad 20 lat i jest mocno wysłużony" - powiedział prezes olsztyńskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji (PWiK) Wiesław Pancer.

Czytaj też: Dotacje z UE na inwestycje wodno-ściekowe

Drugim elementem projektu jest renowacja blisko 4 km rurociągu tłocznego z przepompowni do oczyszczalni ścieków. Wartość tych prac szacowana jest na ponad 12 mln zł. Projekt zakłada też budowę sieci kanalizacji sanitarnej w podolsztyńskiej gminie Dywity. Do tej sieci ma zostać podłączonych 105 gospodarstw domowych.

Podczas podpisania umowy na dofinansowanie projektu Pancer powiedział, że w ostatnich latach kierowana przez niego firma wykonała inwestycje o łącznej wartości 185 mln zł. Dzięki temu - jak dodał - wzrosła jakość wody dostarczanej mieszkańcom, a ścieki nie zanieczyszczają okolicznych jezior i rzek.

Więcej informacji na Ogólnopolskiej Konferencji Komunalnej PortaluSamorządowego 28.11.2013 r. w Warszawie 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.