PARTNER PORTALU
  • BGK

Wspólnoty mają płacić gminie za dzierżawę gruntu pod altany śmieciowe

  • Przegląd prasy/Gazeta Lubuska    8 lipca 2013 - 10:19
Wspólnoty mają płacić gminie za dzierżawę gruntu pod altany śmieciowe

Władze gminy Słubice chcą, by wspólnoty dzierżawiły grunty pod altany śmietnikowe. Według obliczeń wspólnot do kasy miasta może wpływać rocznie ponad 300 tys. zł, ale to pieniądze wyciągnięte od mieszkańców.
Jak przypomina „Gazeta Lubuska”, wspólnoty muszą wskazać miejsce odbioru nieczystości i przygotować odpowiedni plac, na którym zmieszczą się pojemniki na segregowane odpady. Gmina Słubice chce, żeby wspólnoty płaciły dzierżawę - 4,83 zł netto za mkw zajmowanej powierzchni.

- Ludzie się burzą, bo nie dość, że będą musieli więcej płacić za śmieci to jeszcze dojdą do tego opłaty za dzierżawę - skarży się w rozmowie z gazetą Mariusz Dubacki, zarządca nieruchomości.

- Ze względu, że w naszym mieście jest spore zagęszczenie wspólnot na małym terenie musieliśmy zmniejszyć liczbę pojemników, żebyśmy się nie zastawili śmietnikami - wyjaśnia dla „GL” zastępca burmistrza Piotr Łuczyński.

Jak dodaje, gmina będzie chciała zaproponować wspólnotom wykup podwórek, prawdopodobnie z bonifikatą i wtedy o żadnych dodatkowych opłatach nie będzie mowy.

Cały artykuł czytaj tu

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • Hanna, 2013-07-10 16:12:54

    oczywiście, emeryci i renciści w ogóle nie powinni płacić a władze powinny się zainteresować ulgami jakie mają pracownicy i emerytowani pracownicy transportu miejskiego i ich rodziny ( w tym ich rodzice, teściowie i dzieci) - no to jest duży skandal! jeżdżą sobie darmo a innym podnosi się ceny bile...tów bez przerwy - z jakiej racji!  rozwiń
  • Maciej, 2013-07-08 16:48:30

    chyba już całkiem na głowę ktoś upadł po pierwsze jakim prawem w ogóle mamy płacić za odbiór śmieci i to jeszcze segregowanych - to ja mam płacić za to, że ktoś na tym zarobi i to miliony ? czyli mam jeszcze za kogoś pracować i dopłacać mu do tego, że na mnie zarobi ? Dlaczego władze gmin nie biorą ...przykładu z europejskich państw - tam mieszkańcy dostają worki i pojemniki do sortowania ale odbiór odpadów jest darmowy - i to rozumiem a nie to co u nas urzędasy i ich rodziny chcą się nachapać w bezczelny sposób - dość tego.  rozwiń