PARTNER PORTALU
  • BGK

Wspólny bilet pod choinkę na Mazowszu

  • AT    22 grudnia 2011 - 16:23
Wspólny bilet pod choinkę na Mazowszu

Dobra wiadomość dla tysięcy mieszkańców podwarszawskich miejscowości dojeżdżających do Warszawy pociągami Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich. Nie ma zagrożenia dla Wspólnego Biletu ZTM-KM na liniach kolejowych prowadzących do stolicy (w sprawie linii wołomińskiej trwają jeszcze rozmowy). Linia SKM S1 będzie nadal dojeżdżała do Otwocka.
Jak poinformował Zarządu Transportu Miejskiego  „dobrą nowinę” ogłosił 22 grudnia, na specjalnej konferencji prasowej, dyrektor ZTM Leszek Ruta.

- Mieszkańcy podwarszawskich miejscowości mogą spać spokojnie – powiedział. – Wspólny Bilet zostanie utrzymany.

Po czym podpisał porozumienie z prezydentem Otwocka Zbigniewem Szczepaniakiem. Uciął tym samym - jak donois ZTM - wszelkie spekulacje odnośnie kursowania SKM do Józefowa i Otwocka. Na przełomie października i listopada W mediach spekulowano, czy samorządowcom z powiatu otwockiego „uda się dogadać” z ZTM w sprawie dofinansowania linii S1.

- Negocjacje były trudne, ale nie może być inaczej, gdy chodzi o pieniądze, i to pieniądze publiczne – powiedział prezydent Otwocka. – Dziękuję ZTM za otwarcie na propozycje i wyrozumiałość w czasie negocjacji. Podziękowania należą się również pozostałym gminom naszego powiatu i władzom powiatu za wsparcie.

Dyrektor ZTM podpisał również porozumienie z burmistrzem Sulejówka Arkadiuszem Śliwą.

- Nasi mieszkańcy bardzo chwalą sobie współpracę z ZTM, dlatego nie wyobrażają sobie, że mogliby nie korzystać z pociągów SKM czy podróżować pociągami KM w ramach Wspólnego Biletu – powiedział.

Warto dodać, że to właśnie Sulejówek był pierwszą gminą podwarszawską, która została objęta Wspólnym Biletem ZTM-KM. - informuje ZTM.

Nie ma zagrożenia dla funkcjonowania SKM i Wspólnego Biletu także w większości pozostałych gmin podwarszawskich, czyli w Ożarowie Mazowieckim, Jabłonnie, Legionowie, Wieliszewie, Piasecznie, Lesznowoli, Piastowie i Pruszkowie. Potwierdzili to na konferencji przedstawiciele władz samorządowych z tych gmin. Byli na niej również przedstawiciele władz powiatu legionowskiego i otwockiego. Te powiaty, jako jedne z nielicznych, zdecydowały się na wsparcie finansowe swoich gmin w zakresie komunikacji kolejowej.

Jak donosi ZTM istnieje duża szansa, że do grona tych powiatów dołączy również powiat wołomiński. Starosta Piotr Uściski chce, żeby to powiat, a nie poszczególne gminy były stroną w rozliczeniach dla Warszawy. Rozmowy w sprawie funkcjonowania wspólnego biletu na linii wołomińskiej będą kontynuowane po Nowym Roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • Teresa, 2011-12-22 22:58:54

    Bardzo sie cieszę!! Nic nie jest takie ważne,jak WSPÓLNY BILET!!
  • kombik, 2011-12-22 22:53:45

    dobra wiadomość, owszem.