PARTNER PORTALU
  • BGK

Wspólny bilet w powiecie wołomińskim do końca czerwca

  • PAP    20 marca 2013 - 20:55

Pasażerowie z powiatu wołomińskiego podróżujący do Warszawy na pewno do końca czerwca będą mogli korzystać ze wspólnego biletu Zarządu Transportu Miejskiego i Kolei Mazowieckich - zakłada porozumienie zawarte między ZTM i władzami powiatu wołomińskiego.
Bilety ZTM będą honorowane w pociągach KM na odcinku Zagościniec - Warszawa Wileńska oraz Warszawa Zachodnia (przez Warszawę Rembertów) - poinformował w komunikacie ZTM.

Czytaj też: Wspólny bilet dla aglomeracji warszawskiej zostaje

Jak podkreślono, według samorządowców termin do 30 czerwca jest niezbędny, aby znaleźć dodatkowe środki na dofinansowanie Wspólnego Biletu lub podjąć decyzję o wycofaniu się z dalszej współpracy. Zaznaczono, że aby wspólny bilet w powiecie wołomińskim mógł nadal obowiązywać, starosta musi niezwłocznie dopełnić niezbędnych formalności, czyli podpisać aneks do porozumienia, który umożliwi współpracę ZTM z KM.

Po 1 kwietnia bilety ZTM - na obecnie obowiązujących zasadach, czyli od dobowego "wzwyż" - będą honorowane w pociągach Kolei Mazowieckich dojeżdżających do Warszawy z: Sulejówka Miłosny (gm. Sulejówek), Śródborowa (Otwock), Zalesia Górnego (gm. Piaseczno), Pruszkowa, Płochocina (gm. Ożarów Mazowiecki) i Legionowa (przystanki: Legionowo, Legionowo Piaski, Legionowo Przystanek).

Ze wstępnych deklaracji władz gminy Michałowice wynika, że wspólny bilet zostanie także utrzymany w pociągach WKD na odcinku Warszawa Śródmieście - Opacz.

Wspólny bilet nie będzie obowiązywał w gminie Jabłonna. ZTM zapowiedział, że pasażerowie dojeżdżający do tej pory pociągami KM z Chotomowa (gm. Jabłonna), którzy mają wykupione i ważne bilety długookresowe ZTM, będą je mogli zwrócić w każdym Punkcie Obsługi Pasażerów ZTM bez potrącania opłaty manipulacyjnej. Taki punkt znajduje się m.in. na Dworcu Gdańskim.

Możliwość korzystania ze wspólnego biletu ZTM-KM-WKD to dla mieszkańców podwarszawskich miejscowości, którzy dojeżdżają do pracy w stolicy, to mniejsze koszty i dużo krótszy czas przejazdu. W kosztach wspólnego biletu partycypują gminy znajdujące się na trasie przejazdu pociągów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.