PARTNER PORTALU
  • BGK

Wspóny bilet w stolicy pozostaje

  • pap    25 października 2013 - 17:38
Wspóny bilet w stolicy pozostaje

Bilety warszawskiej komunikacji miejskiej - od dobowego wzwyż - będą w strefie "wspólnego biletu" honorowane w pociągach Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej także w 2014 r. - poinformował w piątek Zarząd Transportu Miejskiego.
W przesłanym PAP komunikacie rzecznik ZTM Igor Krajnow poinformował, że udało się w sprawie wspólnego biletu osiągnąć porozumienie z Kolejami Mazowieckimi, a stosowna umowa zostanie wkrótce podpisana. Dodał, że wspólny bilet będzie obowiązywał także w Warszawskiej Kolei Dojazdowej (WKD).

W pociągach Kolei Mazowieckich, w strefie wspólnego biletu, honorowane będą bilety ZTM od dobowego wzwyż, tj. także 30-dniowe i 90-dniowe, a także bilet seniora. Obecnie pociągami KM można podróżować także z biletem trzydniowym, jednak te w 2014 r. zostaną zastąpione biletem weekendowym.

"Wspólny bilet" to specjalna oferta taryfowa, w ramach której posiadacze wybranych biletów ZTM mogą podróżować pociągami podmiejskimi na terenie Warszawy i ościennych gmin.

Bilety w ramach wspólnego biletu uprawniają do przejazdów pociągami Kolei Mazowieckich na obszarze ograniczonym stacjami: Sulejówek Miłosna, Śródborów, Zalesie Górne, Pruszków, Płochocin, Legionowo Przystanek, Legionowo Piaski, Warszawa Zacisze-Wilno, a pociągami Warszawskiej Kolei Dojazdowej (WKD) - na odcinku W-wa Śródmieście WKD - Opacz.

Korzystających z biletu ZTM, zgodnie z taryfą, obowiązują 1 i 2 strefa biletowa. Stacjami granicznymi są: Warszawa Ursus, Warszawa Gołąbki, Warszawa Choszczówka, Warszawa Wola Grzybowska, Warszawa Falenica, Warszawa Jeziorki.

W 2. strefie ważne są wyłącznie bilety na 1 i 2 strefę. Na odcinku linii WKD objętym ofertą obowiązuje wyłącznie 1 strefa biletowa.

W pociągach KM i WKD są honorowane uprawnienia do przejazdów ulgowych i bezpłatnych, zgodnie z zasadami obowiązującymi w warszawskiej komunikacji miejskiej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • TEOFIL, 2013-10-25 21:38:08

    STAŁY,WSPÓLNY BILET ? NO,TO BY BYŁO COŚ!
  • KESON, 2013-10-25 21:24:27

    I DOBRZE BYLOBY GDYBY TEN WSPOLNY BILET W STOLICY POZOSTAŁ