PARTNER PORTALU
  • BGK

Wszystkie bilety okresowe komunikacji miejskiej w Radomiu w wersji elektronicznej

  • RadomNews.pl    12 marca 2015 - 11:11
Wszystkie bilety okresowe komunikacji miejskiej w Radomiu w wersji elektronicznej

Wystawiono już ponad 12 tysięcy takich kart (fot.mzdik.pl)

Od połowy roku Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu wszystkie bilety okresowe będzie oferował w wersji elektronicznej - zakodowane na kartach miejskich. Nie będzie już można kupić papierowych "sieciówek".




Pasażerów, którzy jeszcze nie wyrobili sobie własnej karty umożliwiającej posługiwanie się elektronicznym biletem okresowym, MZDiK zachęca do odwiedzenia jednego z punktów firmowych.

O planach wycofania z obiegu papierowych biletów okresowych MZDiK informował już w 2013 roku - na początku wdrażania systemu karty miejskiej.

- Zapowiadaliśmy, że okres przejściowy, w którym będą honorowane "sieciówki" w obu wersjach, potrwa na tyle długo, by wszyscy zdążyli wyrobić sobie karty miejskie. Wystawiliśmy dotąd ponad 12 tysięcy takich kart. Z naszych szacunków wynika, że większość użytkowników biletów okresowych ma je zakodowane na Radomskiej Karcie Miejskiej. Ci, którzy używają jeszcze biletów papierowych, powinni w najbliższych miesiącach postarać się o własną kartę miejską - tłumaczy Dariusz Dębski, rzecznik MZDiK.

- Dotyczy to również posiadaczy kart Rodzina Plus, które upoważniają do zakupu biletów okresowych ze zniżką. Wypełnienie i złożenie wniosku trwa tylko kilka minut, w naszych punktach nie ma obecnie kolejek, a na gotową kartę czeka się nie więcej niż siedem dni, czasem nawet krócej - dodaje.

Kodowanie od lipca biletów okresowych wyłącznie na kartach miejskich zostanie poprzedzone zarządzeniem prezydenta Radomia.

- Nie oznacza to, że jednego dnia wycofamy z obiegu wszystkie papierowe "sieciówki". Jeśli ktoś kupi taki bilet na przykład pod koniec czerwca, będzie on honorowany do dnia upływu jego ważności. Następny bilet pasażer otrzyma jednak już w wersji elektronicznej - podkreśla rzecznik MZDiK.

Warto zaznaczyć, że w razie zagubienia lub zniszczenia karty miejskiej, zakodowany na niej bilet okresowy nie przepadnie.

- Mamy możliwość wystawienia duplikatu karty. To jedna z największych zalet nowego systemu. Podkreślamy również, że osoby korzystające z komunikacji sporadycznie nie muszą starać się o kartę miejską, ponieważ w sprzedaży pozostaną papierowe bilety jednorazowe - wyjaśnia Dariusz Dębski.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!






KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.