PARTNER PORTALU
 • BGK

Wybrali firmy, które zadbają o czystość w Tarnobrzegu

 • PAP    14 listopada 2013 - 19:10
Wybrali firmy, które zadbają o czystość w Tarnobrzegu

Konsorcjum firm KBU z Krakowa oraz Licuas z Madrytu wygrało przetarg na utrzymanie czystości m.in. ulic, chodników i placów w Tarnobrzegu (Podkarpackie). Wartość dwuletniej umowy to ponad 2,6 mln zł.
Jak poinformowała Agata Rybka z kancelarii prezydenta Tarnobrzega, w przetargu na utrzymanie czystości na terenie miasta wystartowało czterech oferentów. "Oferta złożona przez konsorcjum KBU oraz Licuas była najkorzystniejsza. Umowa została podpisana na dwa lata i zaczęła już obowiązywać" - dodała.

Zgodnie z kontraktem konsorcjum będzie wykonywać usługi związane z utrzymaniem czystości na terenie Tarnobrzega. Wśród nich są m.in. oczyszczanie ulic, chodników, placów oraz parkingów; oczyszczanie terenów po imprezach plenerowych - najpóźniej w ciągu 5 godzin po ich zakończeniu oraz opróżnianie koszy ulicznych i przystankowych.

Konsorcjum odpowiadać będzie także za wywieszanie flag narodowych oraz wystrój świąteczny miasta. Zakres zadań obejmuje również zimowe utrzymanie dróg i przejazdów kolejowych.

Poprzedni przetarg na utrzymanie czystości w Tarnobrzegu w 2011 r. wygrała firma .A.S.A. Tarnobrzeg, wówczas cena wynosiła ponad 3,3 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • Cinamon, 2013-11-17 20:03:04

  Skoro wybrali,to dlaczego tak dręczą partnerów"biznesowych"? Oni też chcą wiedzieć i czuć,że się o nich pamięta!
 • Ludwik, 2013-11-15 20:18:48

  Brawo dla "gwiazdorów" z ASA - chciwość nie popłaca, tylko szkoda ludzi, którzy pracowali w firmie komunalnej od lat.
 • Ludwik, 2013-11-15 20:13:58

  Brawo dla "gwiazdorów" z ASA - chciwość nie popłaca, tylko szkoda ludzi, którzy pracowali w firmie komunalnej od lat.