PARTNER PORTALU
  • BGK

Wybuch kamienicy w Poznaniu. Miasto przydzieliło pierwszy lokal zastępczy

  • PAP/JS    8 marca 2018 - 20:05
Wybuch kamienicy w Poznaniu. Miasto przydzieliło pierwszy lokal zastępczy
W niedzielę rano zawaliła się - prawdopodobnie wskutek wybuchu gazu - część kamienicy na poznańskim Dębcu. W ruinach budynku znaleziono ciała pięciu osób, 21 zostało rannych. (fot. UM Poznan)

Przydzielono pierwszy lokal zastępczy kobiecie poszkodowanej w katastrofie na Dębcu – powiedziała Magdalena Górska, pełnomocniczka prezydenta Poznania ds. interwencji lokatorskich. Dodała, że poszkodowana będzie mogła się tam wprowadzić w ciągu tygodnia.
W niedzielę rano zawaliła się - prawdopodobnie wskutek wybuchu gazu - część kamienicy na poznańskim Dębcu. W ruinach budynku znaleziono ciała pięciu osób, 21 zostało rannych.

Od czasu katastrofy budowlanej ponad 30 poszkodowanych osób przebywa w hotelu przy ul. Łozowej. Dla władz miasta - jak podkreślają - priorytetem jest znalezienie dla nich nowych mieszkań. W czwartek po południu pełnomocniczka prezydenta Poznania ds. interwencji lokatorskich Magdalena Górska powiedziała, że pierwszy z lokali został już zaakceptowany.

"Dziś po południu pierwsza z poszkodowanych osób, starsza, samotnie mieszkająca pani zaakceptowała nowe mieszkanie i lokal został jej przydzielony. Pozostają teraz jedynie kwestie techniczne. Łazienka jest wyposażona, rozmawialiśmy też już z Caritasem i przygotowane są nowe meble, które w tym mieszkaniu mogłyby się znaleźć. Mieszkanie jest bardzo ładne, w centrum miasta, co na pewno ułatwi lokatorce komunikację z rodziną" - powiedziała.

Czytaj też: Poznań. Nadzór budowlany nakazał rozbiórkę ściany szczytowej kamienicy na Dębcu

Jak dodała, ma "nadzieję, że kwestia wprowadzenia się tej pani do mieszkania to kwestia tygodnia".

Górska tłumaczyła, że obecnie poszukiwanych jest łącznie 11 mieszkań. "Chcemy te lokale wskazać rodzinom jak najszybciej i oczywiście dostosować je do sytuacji danej rodziny; jej dochodów, czy liczebności. Sytuacja jest wyjątkowa, dlatego działamy specjalnym trybem - zastępca prezydenta Tomasz Lewandowski umożliwił nam to, wydając zarządzenie w tej sprawie" - mówiła.

Zaznaczyła, że miasto poszukuje dla poszkodowanych zarówno lokali z zasobów mieszkań socjalnych, komunalnych, jak również na rynku wtórnym.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.