PARTNER PORTALU
  • BGK

Wybudowano zbiornik retencyjny w Ostrowie Wielkopolskim

  • wnp.pl (Patrycja Batóg)    29 grudnia 2009 - 18:55

Zakończyła się budowa zbiornika retencyjnego w Ostrowie Wielkopolskim. Koszt inwestycji to blisko 1 mln zł. Środki pochodziły z Miejskiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
W ramach zadania„Budowa kanalizacji deszczowej i drenażu na nowo projektowanym odcinku ulicy Witosa w Ostrowie Wielkopolskim, (od ul. Nowa Krępa do ul. Kaliskiej) oraz budowy zbiornika retencyjnego przy ulicy Kaliskiej” powstał m.in. kanał deszczowy rur żelbetonowych o średnicy 1000 mm na odcinku 498 m, kanał deszczowy z rur żelbetonowych o średnicy 800 mm o długości 111 m, separator węglowodorów koalescencyjny. Zbiornik retencyjny ma powierzchnię 2730 m2 i specjalnie wzmocnione ażurowe skarpy. Możliwe, że na terenie Ostrowa Wielkopolskiego powstaną kolejne takie zbiorniki.

Wybudowany zbiornik retencyjny będzie zbierał i przetrzymywał wody opadowe z okolicy, a następnie kanalizacją deszczową będzie odprowadzać wodę do Ołoboku.

W 2010 roku powinna rozpocząć się budowa przebicia ulicy Witosa i budowa drogi wzdłuż krajowej drogi nr 25 Kalisz - Ostrów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.