PARTNER PORTALU
  • BGK

Wybudują nowe wodociągi

  • PAP    18 lutego 2011 - 11:35
Wybudują nowe wodociągi

W połowie roku ruszy budowa wodociągów w czterech wsiach gminy Grudziądz: Lisich Kątach, Mokrem, Wełczu i Zakurzewie. Inwestycja ma kosztować 9,5 mln zł, z czego 5 mln zł to dofinansowanie z unijnego Regionalnego Programu Operacyjnego.
"Budowę wodociągów rozkładamy na trzy lata ze względu na możliwości finansowe. Nasz budżet, (...) jeśli chodzi o dochody wynosi ponad 34 mln zł, ale prowadzimy również inne inwestycje i mamy kredyty" - powiedział w piątek wójt gminy Grudziądz Jan Tesmer.

Wójt zaznaczył, że inwestycja otrzymała dofinansowanie w wysokości 65 proc. kosztów kwalifikowanych, do których nie zalicza się przyłączy na prywatnych posesjach.

Sprawdź notowania prezydenta Grudziądza

W Lisich Kątach, Mokrem, Wełczu i Zakurzewie zostanie ułożonych ok. 45 tys. kilometrów rur wodociągowych. Obecnie sieć wodociągowa obejmuje 66 proc. gminy. Po zakończeniu przygotowywanej inwestycji jedyną wsią w gminie bez wodociągu będzie Grabowiec.

W gminie mieszka 11,5 tysiąca osób. Z każdym rokiem przybywa mieszkańców, gdyż wiele osób buduje domy i przeprowadza się z sąsiedniego miasta Grudziądz. W ostatnich ośmiu latach liczba mieszkańców wzrosła o 2 tysiące. Gmina wodę kupuje od wodociągów w Grudziądzu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: