PARTNER PORTALU
  • BGK

Wydminy dostały 6 mln zł na sieć wod-kan

  • wnp.pl (Patrycja Batóg)    20 maja 2010 - 14:34
Wydminy dostały 6 mln zł na sieć wod-kan

Projekt nosi nazwę "Rozbudowa i modernizacja infrastruktury wodno-ściekowej w Regionie Wielkich Jezior Mazurskich - Masterplan dla Wielkich Jezior Mazurskich - Gmina Wydminy".
W siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie została podpisana umowa o dofinansowanie projektu "Rozbudowa i modernizacja infrastruktury wodno-ściekowej w Regionie Wielkich Jezior Mazurskich - Masterplan dla Wielkich Jezior Mazurskich - Gmina Wydminy". Kwota dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego to prawie 6 mln zł.

Inwestycja będzie realizowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2017-2013. Koszt całego projektu wynosi 8 308 183,40 zł i obejmuje budowanie sieci wodociągowej i kanalizacyjnej dla miejscowości Gawliki Wielkie - Mazuchówka, a także pełnienie nadzoru inwestorskiego. Cała inwestycja ma zakończyć się w grudniu 2011 roku.

- Mieszkańcy na tę chwilę czekali wiele lat. Projekt, który będziemy realizować jest projektem połączonymi i zarazem największym jaki uda nam się do tej pory zrealizować. Będziemy zarówno budować nową sieć kanalizacyjną jak też i modernizować już istniejącą wodociągową. Dzięki temu projektowi skanalizujemy dwie duże miejscowości, które leżą bezpośrednio nad największymi naszymi jeziorami: Wydmińskie i Gawlik. Brak kanalizacji w obrębie tych akwenów powodował stały proces pogarszania czystości wody w akwenach. Teraz to się zmieni – powiedziała wójt gminy Wydminy Monika Łępicka-Gij.
 
Jest to już czwarta umowa podpisana w ramach projektu kluczowego Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013 "Rozbudowa i modernizacja infrastruktury wodno-ściekowej w Regionie Wielkich Jezior Mazurskich - Masterplan dla Wielkich Jezior Mazurskich". Umowy podpisali już przedstawiciele gmin: Gołdap, Ryn, Mikołajki, Biała Piska. Łączna kwota dofinansowania zakontraktowanych pięciu umów w ramach tego projektu wynosi prawie 50 mln zł, a ich wartość całkowita przekroczyła już kwotę 77 mln zł.

Koordynatorem Masterplanu jest Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich w Giżycku, a beneficjentami w ramach RPO WiM ma być docelowo 11 gmin województwa tj.: Biała Piska, Gołdap, Mikołajki, Dźwierzuty, Piecki, Pozezdrze, Stare Juchy, Świętajno, Ryn, Ruciane - Nida i Wydminy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.