Wykup mieszkań komunalnych w Legnicy znów z bonifikatą

Dobra wiadomość dla najemców lokali komunalnych w Legnicy, którzy myślą o wykupie mieszkania na własność.  Będą mogli je nabyć już za kilka procent wartości rynkowej.
Wykup mieszkań komunalnych w Legnicy znów z bonifikatą
Przy wykupie wszystkich mieszkań w budynku wielorodzinnym i jednorazowej zapłacie bonifikata wyniesie 97 proc. (fot.fotolia)

Na marcowej sesji Rada Miejska przyjęła zmianę uchwały w sprawie zasad gospodarowania nieruchomościami stanowiącymi własność gminy Legnicy. Przywraca ona ulgi udzielane najemcom mieszkań komunalnych, którzy kupują je od miasta.

Uchwała przewiduje, że przy wykupie wszystkich mieszkań w budynku wielorodzinnym i jednorazowej zapłacie bonifikata wyniesie 97 proc.

Ulgę w wysokości 95 proc. uzyskają ci, którzy kupują mieszkanie pojedynczo i płacą jednorazowo pełną kwotę.

Natomiast najemcy płacący w ratach, mogą liczyć na bonifikatę w wysokości 80 proc. rynkowej wartości mieszkania.

Uchwała została przyjęta mimo negatywnej opinii prezydenta Legnicy Tadeusza Krzakowskiego. Magistrat chciał bowiem przywrócić bonifikaty dopiero z początkiem przyszłego roku.

Dodajmy, że Ustawa o gospodarce nieruchomościami przewiduje sytuacje, w których nabywca komunalnego mieszkania zobowiązany jest do zwrotu kwoty równej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji na żądanie wójta, burmistrza lub prezydenta miasta. Mowa o zbyciu nieruchomości lub wykorzystaniu jej na inne cele niż cele mieszkaniowe przed upływem 5 lat licząc od dnia nabycia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

Dlaczego urząd miasta teraz sprzedaje mieszkania bez gruntu tylko grunt jako wieczyste użytkowanie na 75 lat!!!!!!!!!!!!!!!!!! Kto coś takiego wymyślił wbrew prawu?

Irka, 2015-09-16 13:35:59 odpowiedz

w stalowej woli prezydent sprzedaje mieszkania za 1% wartosci i to juz zaledwie po 3 latach ich uzytkowania, ale ti pikus bo sprzedali dworek zabytkowy z parkiem z ok 1.5 haziemi za 600tys zl to dopiero przekret a ludzie patrza na to i placza:) ot Paliwo i Samoloty sie bawi:)

stalowowolanin, 2015-04-02 01:18:40 odpowiedz

wy kupice stare kamienice poniemiece za 3 rocent a w Stalowej Wqli Prezydent sprzedaje nowe bloki kilkuletnie za 1 procent, wiec strajkujcie bo placicie za duzo ,chciejcie za 1 tak jak tam

stalowolanin, 2015-04-01 21:11:52 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE