PARTNER PORTALU
 • BGK

Wykup mieszkań komunalnych w Legnicy znów z bonifikatą

 • aw    30 marca 2015 - 19:45
Wykup mieszkań komunalnych w Legnicy znów z bonifikatą
Przy wykupie wszystkich mieszkań w budynku wielorodzinnym i jednorazowej zapłacie bonifikata wyniesie 97 proc. (fot.fotolia)

Dobra wiadomość dla najemców lokali komunalnych w Legnicy, którzy myślą o wykupie mieszkania na własność.  Będą mogli je nabyć już za kilka procent wartości rynkowej.
Na marcowej sesji Rada Miejska przyjęła zmianę uchwały w sprawie zasad gospodarowania nieruchomościami stanowiącymi własność gminy Legnicy. Przywraca ona ulgi udzielane najemcom mieszkań komunalnych, którzy kupują je od miasta.

Uchwała przewiduje, że przy wykupie wszystkich mieszkań w budynku wielorodzinnym i jednorazowej zapłacie bonifikata wyniesie 97 proc.

Ulgę w wysokości 95 proc. uzyskają ci, którzy kupują mieszkanie pojedynczo i płacą jednorazowo pełną kwotę.

Natomiast najemcy płacący w ratach, mogą liczyć na bonifikatę w wysokości 80 proc. rynkowej wartości mieszkania.

Uchwała została przyjęta mimo negatywnej opinii prezydenta Legnicy Tadeusza Krzakowskiego. Magistrat chciał bowiem przywrócić bonifikaty dopiero z początkiem przyszłego roku.

Dodajmy, że Ustawa o gospodarce nieruchomościami przewiduje sytuacje, w których nabywca komunalnego mieszkania zobowiązany jest do zwrotu kwoty równej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji na żądanie wójta, burmistrza lub prezydenta miasta. Mowa o zbyciu nieruchomości lub wykorzystaniu jej na inne cele niż cele mieszkaniowe przed upływem 5 lat licząc od dnia nabycia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • Irka, 2015-09-16 13:35:59

  Dlaczego urząd miasta teraz sprzedaje mieszkania bez gruntu tylko grunt jako wieczyste użytkowanie na 75 lat!!!!!!!!!!!!!!!!!! Kto coś takiego wymyślił wbrew prawu?
 • stalowowolanin, 2015-04-02 01:18:40

  w stalowej woli prezydent sprzedaje mieszkania za 1% wartosci i to juz zaledwie po 3 latach ich uzytkowania, ale ti pikus bo sprzedali dworek zabytkowy z parkiem z ok 1.5 haziemi za 600tys zl to dopiero przekret a ludzie patrza na to i placza:) ot Paliwo i Samoloty sie bawi:)
 • stalowolanin, 2015-04-01 21:11:52

  wy kupice stare kamienice poniemiece za 3 rocent a w Stalowej Wqli Prezydent sprzedaje nowe bloki kilkuletnie za 1 procent, wiec strajkujcie bo placicie za duzo ,chciejcie za 1 tak jak tam