PARTNER PORTALU
  • BGK

Wykup mieszkanie, albo je stracisz

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza    8 grudnia 2011 - 08:33
Wykup mieszkanie, albo je stracisz

Uchwalony przez gdańską radę miasta już w 2009 r. program gospodarowania zasobem mieszkaniowym daje możliwość urzędnikom nakłonienia najemcy do wykupu mieszkania komunalnego. Odmowa jest jednoznaczna ze stratą pierwokupu.
Jak donosi gdańska "Gazeta Wyborcza" wszystkim najemcom wytypowanych lokali należących do miasta może być oferowana na piśmie możliwość ich nabycia, mimo niezłożenia przez nich wniosków. Na podjęcie decyzji będzie sześć tygodni.

Urzędnicy jeszcze z tego prawa nie korzystali, ale zamierzają.

Jak zapewnia w rozmowie z "GW" Maciej Lisicki, wiceprezydent Gdańska (zabierz głos/oceń prezydenta) nie będzie oznaczać utraty dachu na głową, ale poskutkuje utratą pierwszeństwa wykupu zajmowanego lokalu. Może też stracić możliwość skorzystania z 90 lub 95 proc. bonifikaty.

Urzędnicy nie wiedzą jeszcze kiedy zaczną oferować kupno lokali. Wszystko zależy od tempa sprzedaży, która na razie utrzymuje się na poziomie ok. 2,2 tys. mieszkań rocznie. Jeśli w przyszłym roku pojawi się tendencja zniżkowa ruszą z propozycjami wykupów.

To wszystko  ma doprowadzić do likwidacji Gdańskiego Zakładu Nieruchomości Komunalnych i pozbycia się połowy z 23 tysięcy lokali komunalnych - mówią władze miasta w rozmowie z "GW".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (2)

  • gklewski, 2011-12-12 11:53:13

    A jak lokal jest zniszczony i przeznaczony za kilka lat do rozbiórki - to też! Panie Adamski czy Panu spokojne życie nie miłe! To co Pan wyprawia z swoim miejskim bantustanie przechodzi pojęcie!!! Może jeszcze pod strażą przyprowadźcie ich do Urzędu Miejskiego i każcie bankom ujawnić stan ich kont? ...A może lepiej tym opornym - wyłączyć wodę, gaz i potem prąd. A jak będą dalej oporni - to "ścieżka zdrowia". Gdańskie ZOMO będzie miało żywy poligon? No trochę więcej inwencji urżedasy!!!  rozwiń
  • Jubilat, 2011-12-08 11:23:03

    to już jest "załatwione".NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: