PARTNER PORTALU
  • BGK

Wymiana sieci ciepłowniczej w Ostrowcu

  • PAP    4 kwietnia 2012 - 17:13
Wymiana sieci ciepłowniczej w Ostrowcu

- Ponad 25,7 mln zł będzie kosztowała przebudowa miejskiego systemu przesyłu i dystrybucji ciepła w Ostrowcu Świętokrzyskim. Właśnie ruszył drugi etap inwestycji, realizowanej przy udziale funduszy unijnych.
Inwestorem projektu, którego efektem ma być ma zmniejszenie strat w dostarczaniu energii cieplnej do odbiorców, jest ostrowiecka spółka Miejska Energetyka Cieplna.

Jak poinformowała w środę dyrektor ds. technicznych firmy Renata Mikołajczak, przedsięwzięcie obejmuje wymianę głównej magistrali ciepłowniczej Ostrowca, wymianę najstarszych rur ciepłowniczych oraz wymianę węzłów grupowych - dostarczających ciepło jednocześnie do kilku budynków - na węzły indywidualne. W sumie przebudowanych zostanie ok. 15 km sieci ciepłowniczej.

Dyrektor dodała, że rozpoczęły się prace przy wymianie rur dostarczających ciepło do dwóch ostrowieckich osiedli i kilku obiektów przemysłowych. Jesienią i zimą wymieniano główną magistralę - prace prowadzono w taki sposób, aby nie przerywać dostaw ciepła do budynków.

Pierwszy etap realizowało Przedsiębiorstwo Specjalistyczne Energoterm z Torunia. Firma jest także liderem konsorcjum, które zwyciężyło w przetargu na drugi etap realizacji inwestycji.

Projekt będzie realizowany do końca 2013 r. Dofinansowanie przedsięwzięcia z programu operacyjnego Infrastruktura i Środowisko wyniosło ponad 11 mln zł.

Główne cele projektu to: zmniejszenie strat ciepła i zużycia energii, poprawa bezpieczeństwa dostaw ciepła, ograniczenie kosztów eksploatacji urządzeń i zmniejszenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.