PARTNER PORTALU
  • BGK

Wyniki Kolei Śląskich za rok 2017. Spółka przewiozła ponad 15 mln pasażerów

  • MIW    18 stycznia 2018 - 15:10
Wyniki Kolei Śląskich za rok 2017. Spółka przewiozła ponad 15 mln pasażerów
Pociągi Kolei Śląskich przewiozły w 2017 roku 15,7 mln pasażerów (fot. mat. KŚ)

Koleje Śląskie podsumowały ubiegły rok. Samorządowa spółka przewiozła w tym czasie 15,7 mln pasażerów, czyli o ponad 420 tysięcy więcej niż rok wcześniej.
- Każdego dnia przewoziliśmy średnio o ponad 1100 osób więcej niż rok wcześniej. To może oznaczać również prawie tyle samo samochodów mniej na ulicach i parkingach. Te liczby bardzo nas cieszą. Wskazują nam, że idziemy w dobrym kierunku, a jednocześnie mobilizują do dalszej ciężkiej pracy – mówi Wojciech Dinges, prezes Kolei Śląskich.

Jak informuje spółka, najwięcej podróżnych skorzystało z jej usług w październiku. W tym samym miesiącu odnotowano też największy wzrost względem analogicznego okresu z ubiegłego roku.

Czytaj: Rośnie liczba pasażerów kolei. Liderem wzrostów Łódzka Kolej Aglomeracyjna

- Jestem przekonany, że jest to efekt wprowadzonej i skutecznie realizowanej przez nas akcji promocyjnej w ramach kampanii „2017 – Rok Studenta w Kolejach Śląskich”. W tym miesiącu bowiem umożliwiliśmy studentom zakup biletu miesięcznego za złotówkę. Po danych statystycznych wiemy, że cel został osiągnięty, bo duża część żaków została z nami na kolejne miesiące – zarówno w listopadzie, jak i w grudniu 2017 roku mieliśmy więcej klientów niż pod koniec 2016 roku – komentuje prezes Dinges.

Przedstawiciele przewoźnika zwracają także uwagę na fakt, że w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy rozbudowywana została oferta handlowa spółki. Pojawiły się m.in. takie bilety, jak „10 godzin po sieci” wraz z wersją rowerową czy też trzy wersje EKObiletów Pociąg/Tramwaj/Autobus.

Czytaj: Samorządowe koleje wymieniają tabor. Pociągi EN57 odjadą do przeszłości

- Po upływie pewnego czasu i zaznajomieniu się pasażerów z naszymi nowymi propozycjami możemy stwierdzić, że bogactwo wyboru w tym przypadku przysparza wszystkim korzyści, tj. pasażerom daje dodatkowe możliwości wyboru, a transport publiczny ma więcej podróżnych – mówi Wojciech Dinges.

– Na wzrost liczby podróżnych wpływ mają także nasze działania promocyjne, nowa trasa do Zakopanego oraz nowe kanały sprzedaży przez aplikacje SkyCash i e-Podróżnik – dodaje prezes KŚ.

- Przez minione 12 miesięcy Koleje Śląskie udowadniały swoją przydatność i rolę zarówno dla całego regionu, jak i jego mieszkańców. Spółka pokazała też, że cały czas się rozwija – komentuje wynik przewoźnika Wojciech Saługa, marszałek województwa śląskiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.