PARTNER PORTALU
  • BGK

Wyremontuj sobie mieszkanie komunalne

  • JL    12 stycznia 2016 - 09:13
Wyremontuj sobie mieszkanie komunalne
Sopot oferuje mieszkania przeznaczone do wynajmu w zamian za wykonanie ich remontu. Fot. Pixabay.com

W Sopocie zostało wyznaczonych 8 mieszkań: 4 samodzielne i 4 do podziału, przeznaczonych do wynajmu w zamian za wykonanie ich remontu.
Tym samym, osoby, które z różnych przyczyn nie mogą sobie pozwolić na kupno mieszkania, a nie chcą czekać w kolejce na przydział lokalu komunalnego, mogą starać się o przyznanie mieszkania, pod warunkiem że we własnym zakresie je wyremontują i przystosują do zamieszkania.

Aby otrzymać takie mieszkanie trzeba spełniać określone kryteria. Preferowane są małżeństwa lub osoby wychowujące dzieci, mieszkające w Sopocie, a nieposiadające własnego mieszkania, osiągające określony miesięczny dochód.

– Zapraszamy głównie młode rodziny do składania ofert, bo głównie pod ich potrzeby przygotowaliśmy ten program, który jest konsekwencją przyjętej polityki miasta. Chcemy pomóc młodym rodzinom, najlepiej z dziećmi, by ułatwić im start. Te 8 mieszkań to początek. W drugim i trzecim kwartale br. wytypujemy i ogłosimy następne mieszkania. W tym roku również rozpoczynamy budowę kolejnych, nowych mieszkań komunalnych na ulicy Malczewskiego i Świemirowskiej – podkreśla Marcin Skwierawski wiceprezydent Sopotu.

Wnioski można składać przez miesiąc, od 1 do 31 marca br.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.