PARTNER PORTALU
  • BGK

Wystawiasz meble na śmietnik? Możesz zapłacić mandat

  • 24gliwice.pl    2 grudnia 2014 - 06:55
Wystawiasz meble na śmietnik? Możesz zapłacić mandat

fot: 24gliwice.pl

Straż Miejska w Gliwicach zapowiada kontrole związane z pozbywaniem się przez mieszkańców odpadów wielkogabarytowych.
Na śmietnikach często można zobaczyć wyrzucony meble, opony, a pozbywanie się ich poza wyznaczonymi terminami jest nielegalne.

Strażnicy na poszczególnych osiedlach, będą kontrolować porządek wokół kontenerów na odpady komunalne w celu wyeliminowanie gromadzenia odpadów w szczególności niegabarytów w różnych miejscach na terenie osiedla, które negatywnie wpływają na wizerunek miasta.

Mebli i innych odpadów wielkogabarytowych należy pozbywać się poprzez ich przekazywanie uprawnionemu przedsiębiorcy, z którym gmina zawarła umowę na odbieranie lub odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych, w terminach określonych przez przedsiębiorcę.

Meble można również samodzielnie dostarczyć do punktu selektywnego zbierania odpadów w Gliwicach znajdującego się na składowisku odpadów przy ul. Rybnickiej, jest on dostępny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 17.00 oraz w soboty – od 7.00 do 13.00.

Można, tam przywieźć zużyte opony samochodów osobowych, odpady zielone, budowlane, rozbiórkowe oraz wielkogabarytowe. Odpady są przyjmowane bezpłatnie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.