Wystawiasz meble na śmietnik? Możesz zapłacić mandat

Straż Miejska w Gliwicach zapowiada kontrole związane z pozbywaniem się przez mieszkańców odpadów wielkogabarytowych.
Wystawiasz meble na śmietnik? Możesz zapłacić mandat
fot: 24gliwice.pl

Na śmietnikach często można zobaczyć wyrzucony meble, opony, a pozbywanie się ich poza wyznaczonymi terminami jest nielegalne.

Strażnicy na poszczególnych osiedlach, będą kontrolować porządek wokół kontenerów na odpady komunalne w celu wyeliminowanie gromadzenia odpadów w szczególności niegabarytów w różnych miejscach na terenie osiedla, które negatywnie wpływają na wizerunek miasta.

Mebli i innych odpadów wielkogabarytowych należy pozbywać się poprzez ich przekazywanie uprawnionemu przedsiębiorcy, z którym gmina zawarła umowę na odbieranie lub odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych, w terminach określonych przez przedsiębiorcę.

Meble można również samodzielnie dostarczyć do punktu selektywnego zbierania odpadów w Gliwicach znajdującego się na składowisku odpadów przy ul. Rybnickiej, jest on dostępny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 17.00 oraz w soboty – od 7.00 do 13.00.

Można, tam przywieźć zużyte opony samochodów osobowych, odpady zielone, budowlane, rozbiórkowe oraz wielkogabarytowe. Odpady są przyjmowane bezpłatnie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE