PARTNER PORTALU
  • BGK

Wysyp komunalnych mieszkań

  • Przegląd prasy/Dziennik Zachodni    18 marca 2011 - 07:37

Kilkadziesiąt nowych mieszkań komunalnych ma powstać w przyszłym roku w Katowicach – w Wełnowcu i Dąbrówce Małej. Za kilka lat dołączy do nich 200 takich lokali w Szopienicach.
Już jest całe osiedle komunalne przy ul. Techników. Katowice są bowiem jednym z nielicznych miast w regionie, gdzie buduje się nowe bloki komunalne – informuje „Dziennik Zachodni”.

Takich domów nie zobaczą szybko bytomianie czy chorzowanie. W Zabrzu miasto zaś finansuje budowę jednego. W Tarnowskich Górach w planach są 72 nowe mieszkania. A w 2020 roku w stolicy aglomeracji ma być o 13 tys. mieszkań więcej niż chętnych.

Czytaj też: Stawka większa niż...przed rokiem, a w Gdańsku mają mieć najdrożej

Urzędnicy zapewniają jednak, że nowych bloków i tak nie przestaną budować. Na lokale komunalne jest około 900 chętnych rocznie. Mieszkanie dostanie 400 osób. Rozwiązaniem „na już” byłoby zagospodarowanie pustostanów, których miasto ma około tysiąca.

Na razie tym, którzy czekają na komunalne „M” pozostaje wniosek do Wydziału Budynków i cierpliwość. Podstawowe kryteria, aby mieszkanie dostać, to dochód w rodzinie nieprzekraczający 728 zł brutto na osobę i nie wyższy niż 1456 zł na singla. Przy takich warunkach spośród 900 wniosków trafiających do wydziału, odpada co roku połowa - informuje "Dziennik Zachodni".

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.