Wysypiska pełne odpadów. Jest ich za dużo

  • przegląd prasy/Rzeczpospolita
  • 23-12-2013
  • drukuj
Prawie jedna trzecia gmin nie przetwarza na wymaganym poziomie śmieci odebranych od mieszkańców.

Inspekcja Ochrony Środowiska skontrolowała 283 gminy oraz 10 związków międzygminnych, jak przestrzegają ustawę o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

Okazało się, że 91 gmin nie osiągało wymaganego poziomu recyklingu, nie było  też przygotowanych do ponownego użycia odpadów z papieru, tworzyw sztucznych i szkła (32 proc.  skontrolowanych samorządów).

Według danych zaprezentowanych w piątek przez Andrzeja Jagusiewicza, głównego inspektora ochrony środowiska, niewiele lepiej wygląda przetwarzanie i odzysk odpadów budowlanych i rozbiórkowych.

Więcej: rp.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

Urzędnicy nie znają w praktyce tematu prawidłowej gospodarki odpadami jak mi kontrolujący a wiedza posłów na temat odpadów kończy się na koszu od śmieci. Taka jest prawda. Tylko kary są w stanie zapanować nad chaosem śmieciowym. A jest technologia pozwalająca na selekcji mieszanego strumieni...a bez konieczności składowania z wydzieleniem frakcji surowcowej i jej zagospodarowania. Technologia na mojej stronie - podejmę współpracę Tadeusz Garlicki rozwiń

Tadeusz Garlicki odpady@w, 2013-12-26 01:34:23 odpowiedz

Czy Ci co kontrolują wiedzą o co chodzi?. Ciekaw jestem czy UE tak samo będzie na to patrzeć? To zakłamanie, że sortownie, RIPOKI i zmówienia publiczne załatwią sprawę uzyskania poziomów odzysku. Dziwi mnie, że stwierdzenia pochodzą od kontrolerów , którzy mówią o jakichś procentach. Czy, kto cokol...wiek sprzątający śmieci komunalne może coś powiedzieć, że jest poprawnie (może poza Nakłem) realizowane zamierzone przez ustawodawców prawo? Czy ta obłuda, że prawo (Ustawa o utrzymaniu czystości i porządku) jest w 1 choćby procencie respektowana? rozwiń

taba-t1, 2013-12-24 00:36:31 odpowiedz

Cementownie nadal kupują śmieci. Czyżby nikt w UG nie znał temaatu?

mp1248, 2013-12-23 10:30:52 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE