Wzrósł ruch pasażerski na lotnisku Szczecin-Goleniów

Ruch pasażerski na lotnisku Szczecin-Goleniów wzrósł w sierpniu o 40 proc. w porównaniu z sierpniem ubiegłego roku - poinformowały służby prasowe tego portu lotniczego.
Wzrósł ruch pasażerski na lotnisku Szczecin-Goleniów
Port Lotniczy Szczecin-Goleniów im. NSZZ "Solidarność" obsłużył w ubiegłym miesiącu blisko 40 tys. pasażerów. Wzrosty zanotowano zarówno w ruchu krajowym (111 proc.), jak i w ruchu zagranicznym (25 proc.).

Od początku roku szczeciński port lotniczy obsłużył ponad 256 tys. pasażerów, co stanowi wzrost o ponad 50 proc. w porównaniu z ośmioma miesiącami roku 2011.

Według informacji służb prasowych lotniska, spodziewany wynik na koniec roku to 360-370 tys. pasażerów, co oznaczałoby około 35 proc. wzrostu w skali roku.

Trwa modernizacja portu, w tym budowa równoległej drogi kołowania, modernizacja płyty postojowej samolotów i remont drogi startowej. Termin zakończenia inwestycji planowany jest na lato 2014 r.

Port lotniczy Szczecin-Goleniów od czerwca ma stałe połączenia rejsowe z: Warszawą, Londynem, Dublinem, Oslo, Liverpoolem, Edynburgiem i Krakowem. Ponadto lotnisko obsługuje czarterowe loty turystyczne.

Województwo zachodniopomorskie ma w spółce udziały w wysokości 8,85 proc. Pozostali udziałowcy to: Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze (49,51 proc.), Gmina Miasto Szczecin (37,23 proc.) oraz Gmina Goleniów (4,42 proc.). Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE