PARTNER PORTALU
  • BGK

Wzrósł ruch pasażerski na lotnisku Szczecin-Goleniów

  • PAP    7 września 2012 - 16:56
Wzrósł ruch pasażerski na lotnisku Szczecin-Goleniów

Ruch pasażerski na lotnisku Szczecin-Goleniów wzrósł w sierpniu o 40 proc. w porównaniu z sierpniem ubiegłego roku - poinformowały służby prasowe tego portu lotniczego.
Port Lotniczy Szczecin-Goleniów im. NSZZ "Solidarność" obsłużył w ubiegłym miesiącu blisko 40 tys. pasażerów. Wzrosty zanotowano zarówno w ruchu krajowym (111 proc.), jak i w ruchu zagranicznym (25 proc.).

Od początku roku szczeciński port lotniczy obsłużył ponad 256 tys. pasażerów, co stanowi wzrost o ponad 50 proc. w porównaniu z ośmioma miesiącami roku 2011.

Według informacji służb prasowych lotniska, spodziewany wynik na koniec roku to 360-370 tys. pasażerów, co oznaczałoby około 35 proc. wzrostu w skali roku.

Trwa modernizacja portu, w tym budowa równoległej drogi kołowania, modernizacja płyty postojowej samolotów i remont drogi startowej. Termin zakończenia inwestycji planowany jest na lato 2014 r.

Port lotniczy Szczecin-Goleniów od czerwca ma stałe połączenia rejsowe z: Warszawą, Londynem, Dublinem, Oslo, Liverpoolem, Edynburgiem i Krakowem. Ponadto lotnisko obsługuje czarterowe loty turystyczne.

Województwo zachodniopomorskie ma w spółce udziały w wysokości 8,85 proc. Pozostali udziałowcy to: Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze (49,51 proc.), Gmina Miasto Szczecin (37,23 proc.) oraz Gmina Goleniów (4,42 proc.). Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.