PARTNER PORTALU
  • BGK

Wzrost przewozów pasażerskich na lotnisku Szczecin-Goleniów

  • PAP    8 stycznia 2013 - 18:49
Wzrost przewozów pasażerskich na lotnisku Szczecin-Goleniów

Ruch pasażerski na lotnisku Szczecin-Goleniów wzrósł w 2012 r. w porównaniu z 2011 r. o prawie 36 proc. Lotnisko obsłużyło w ub. r. prawie 356 tys. pasażerów - poinformowały we wtorek służby prasowe tego portu lotniczego.
Wzrosła również liczba operacji lotniczych; w 2011 r. lotnisko obsłużyło 10,4 tys. startów i lądowań, a w 2012 r. prawie 11,8 tys.

Port lotniczy przewiduje, że w 2013 r. obsłuży około 400 tys. pasażerów. Wzrost ma nastąpić dzięki m.in. dwóm nowym połączeniom Wizz Air z Goleniowa do Oslo Torp i Stavanger, które według planów ruszą w połowie marca br. W marcu Ryanair ma powrócić na trasę do Edynburga, a biuro podróży Itaka ogłosiło letnie czartery do Grecji - wynika z informacji lotniska.

Na przełomie maja i czerwca br. uruchomiona ma zostać linia kolejowa z lotniska do Szczecina. Dzięki niej port lotniczy zyska dobre połączenie m.in. z Kołobrzegiem, Koszalinem, Stargardem Szczecińskim czy Świnoujściem.

Lotnisko jest w trakcie modernizacji i rozbudowy infrastruktury lotniskowej, w tym budowy równoległej drogi kołowania, modernizacji płyty postojowej samolotów i remontu drogi startowej. Termin zakończenia inwestycji planowany jest na lato 2014 r.

Port lotniczy Szczecin-Goleniów ma stałe połączenia rejsowe z: Warszawą, Londynem, Dublinem, Oslo, Liverpoolem i Krakowem. Ponadto lotnisko obsługuje czarterowe loty turystyczne.

Województwo zachodniopomorskie ma w spółce 8,85 proc. udziałów. Pozostali udziałowcy to: Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze (49,51 proc.), Gmina Miasto Szczecin (37,23 proc.) oraz Gmina Goleniów (4,42 proc.). Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.