Wzrost przewozów pasażerskich na lotnisku Szczecin-Goleniów

Ruch pasażerski na lotnisku Szczecin-Goleniów wzrósł w 2012 r. w porównaniu z 2011 r. o prawie 36 proc. Lotnisko obsłużyło w ub. r. prawie 356 tys. pasażerów - poinformowały we wtorek służby prasowe tego portu lotniczego.
Wzrost przewozów pasażerskich na lotnisku Szczecin-Goleniów
Wzrosła również liczba operacji lotniczych; w 2011 r. lotnisko obsłużyło 10,4 tys. startów i lądowań, a w 2012 r. prawie 11,8 tys.

Port lotniczy przewiduje, że w 2013 r. obsłuży około 400 tys. pasażerów. Wzrost ma nastąpić dzięki m.in. dwóm nowym połączeniom Wizz Air z Goleniowa do Oslo Torp i Stavanger, które według planów ruszą w połowie marca br. W marcu Ryanair ma powrócić na trasę do Edynburga, a biuro podróży Itaka ogłosiło letnie czartery do Grecji - wynika z informacji lotniska.

Na przełomie maja i czerwca br. uruchomiona ma zostać linia kolejowa z lotniska do Szczecina. Dzięki niej port lotniczy zyska dobre połączenie m.in. z Kołobrzegiem, Koszalinem, Stargardem Szczecińskim czy Świnoujściem.

Lotnisko jest w trakcie modernizacji i rozbudowy infrastruktury lotniskowej, w tym budowy równoległej drogi kołowania, modernizacji płyty postojowej samolotów i remontu drogi startowej. Termin zakończenia inwestycji planowany jest na lato 2014 r.

Port lotniczy Szczecin-Goleniów ma stałe połączenia rejsowe z: Warszawą, Londynem, Dublinem, Oslo, Liverpoolem i Krakowem. Ponadto lotnisko obsługuje czarterowe loty turystyczne.

Województwo zachodniopomorskie ma w spółce 8,85 proc. udziałów. Pozostali udziałowcy to: Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze (49,51 proc.), Gmina Miasto Szczecin (37,23 proc.) oraz Gmina Goleniów (4,42 proc.). Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE