PARTNER PORTALU
  • BGK

Z biletem Kolei Mazowickich na autobus lub metro

  • PAP    10 sierpnia 2012 - 15:00

Z powodu budowy ul. Nowolazurowej w dniach 11-24 sierpnia pociągi Kolei Mazowieckich kursujące do Łowicza, Sochaczewa i Błoni nie będą zatrzymywać się na stacjach: Gołąbki, Ursus Północny i Włochy. Bilety KM będą honorowane w komunikacji miejskiej.
Jak poinformował w piątek Zarząd Transportu Miejskiego, pasażerowie z biletami KM będą mogli - na niektórych odcinkach - podróżować komunikacją miejską: metrem, autobusami i pociągami SKM.

Część pociągów Kolei Mazowieckich obsługujących trasę Warszawa-Kutno będzie kursowała do i ze stacji Warszawa Gdańska i Warszawa ZOO. Część - pomiędzy Gołąbkami a Warszawą Zachodnią - pojedzie trasą objazdową, przez stację towarową na Odolanach. W obu wariantach pociągi KM będą omijały przystanki Gołąbki, Warszawa Ursus Północny oraz Warszawa Włochy.

W czasie utrudnień bilety kolejowe będą honorowane w autobusach linii: 713 (na odcinku Ożarów Sanktuarium - Warszawa Cmentarz Wolski), 189, 129 i 716 (na odcinku Ciepłownia Wola - PKP Włochy) oraz na całej trasie linii 194. Odległość pomiędzy stacją kolejową w Ożarowie a przystankiem linii 713 "Sanktuarium" wynosi ok. 400 m; dojście ulicami Kolejową (w kierunku wschodnim) oraz Strażacką (w kierunku północnym).

Bilety KM będą honorowane również w metrze, na odcinku Dworzec Gdański - Centrum. Ma to usprawnić podróżowanie osobom wysiadającym i wsiadającym na stacji Warszawa Gdańska.

Na odcinku Warszawa Zachodnia - Warszawa Włochy bilety KM będą ważne również w pociągach SKM linii S1 (Pruszków-Otwock).

Pasażerowie, którzy będą chcieli skorzystać z metra, będą mogli pobrać bezpłatne wejściówki w wybranych kasach KM, Punktach Obsługi Pasażera ZTM lub u dyżurnego stacji metra.

Szczegółowe informacje dotyczące zmian w rozkładzie pociągów Kolei Mazowieckich znajdują się na stronie www.mazowieckie.com.pl. Można je również uzyskać za pośrednictwem infolinii KM pod numerem 22 364 44 44. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.