PARTNER PORTALU
  • BGK

Z Kartą Mieszkańca przez Gdańsk

  • pt    15 listopada 2017 - 16:27
Z Kartą Mieszkańca przez Gdańsk
Prezydent Adamowicz prezentuje Kartę Mieszkańca (fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl)

Do muzeum, zoo czy na mecz - z Kartą Mieszkańca dostęp do oferty miejskich instytucji ma być prostszy i tańszy. Karta powstała z myślą o gdańszczankach i gdańszczanach, którzy dzięki niej zyskają dostęp do szerokiego pakietu usług - niektórych dostępnych bezpłatnie, a innych z rabatami.
• Operatorem karty jest Gdańska Organizacja Turystyczna, a jej koszt to zaledwie 1 zł.

• Projekt ma na celu zainteresowanie jak największej liczby osób samym miastem i szeroką ofertą instytucji miejskich.

• Posiadacz Karty może raz w roku bezpłatnie skorzystać z wybranych atrakcji.

Użytkownik karty będzie miał możliwość bezpłatnego odwiedzenia obiektów kultury, sportu i rekreacji, poznania różnych atrakcji Gdańska. Dodatkowo w ramach pakietu część usług dostępna jest z rabatami.

- Chcemy pokazać mieszkańcom, jak nasze miasto zmieniło się w ciągu ostatniej dekady. Zaprosić ich do odwiedzenia miejsc, które budują naszą miejską tożsamość. Europejskie Centrum Solidarności, Centrum Hewelianum czy Stadion Energa Gdańsk dzięki Karcie Mieszkańca będą dostępne dla każdego rezydenta raz w roku za darmo. Dzięki takiej możliwości każda gdańszczanka i każdy gdańszczanin może odkryć te miejsca dla siebie, a potem regularnie do nich wracać z rodziną czy znajomymi. Każdy z nas może być ambasadorem Gdańska - mówi Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska.

Karta Mieszkańca to pakiet usług obejmujących bezpłatne korzystanie z wybranych atrakcji gdańskiej oferty kulturalnej, sportowej i rekreacyjnej. Posiadacz Karty może bezpłatnie skorzystać z wybranych atrakcji raz w roku.

„TOP 10” karty obejmuje:

- Europejskie Centrum Solidarności

- Centrum Hewelianum

- Mecz Lechii Gdańsk

- Gdański Ogród Zoologiczny

- Wieżę Bazyliki Mariackiej

- Jedną z pływalni Gdańskiego Ośrodku Sportu

- Lodowisko Miejskie (na Placu Zebrań Ludowych)

- Muzeum Bursztynu – oddział MHMG

- Pałac Opatów – oddział Sztuki Nowoczesnej Muzeum Narodowego w Gdańsku

- Muzeum Archeologiczne: Dom Przyrodników oraz Piwnicę Romańską

 

Druga część oferty obejmuje rabaty u komercyjnych partnerów karty, czyli zniżki na usługi i zakupy. Warto także podkreślić, że z czasem oferta zawarta w karcie będzie coraz większa.

Co więcej, jeśli ktoś ma Kartę Miejską ZTM, to może dograć do niej pakiet Karty Mieszkańca za pomocą portalu www.jestemzgdanska.pl i korzystać z pełni przywilejów, jakie gwarantuje KM.

Karta Mieszkańca powstała specjalnie z myślą o osobach mieszkających w Gdańsku. Wystarczy wypełnić prosty wniosek i wnieść opłatę w wysokości 1 zł.

- Gdańska Organizacja Turystyczna z powodzeniem wprowadziła i rozwinęła system Karty Turysty, na bazie którego powstał system Karty Mieszkańca. Jest to technologicznie pionierskie rozwiązanie w skali Polski. Przygotowana oferta będzie przez nas konsekwentnie rozwijana o kolejne instytucje i podmioty, kierujące swoją ofertę do mieszkańców, zarówno tę bezpłatną, jak i z rabatami - powiedział Łukasz Wysocki, prezes zarządu Gdańskiej Organizacji Turystycznej.

REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (1)

  • tak jest, 2017-11-16 14:23:24

    Nie ma bezpłatnych atrakcji. Ktoś musi być ogromnie opodatkowany by elita rozdawała prezenty.