PARTNER PORTALU
  • BGK

Z kartą mieszkańca zamiast z portfelem. Krosno idzie z duchem czasu

  • KrosnoCity.pl    5 czerwca 2017 - 12:45
 Z kartą mieszkańca zamiast z portfelem. Krosno idzie z duchem czasu
Tak wygląda Krośnieńską Kartę Mieszkańca (fot.KrosnoCity.pl)

Od początku czerwca w urzędzie miasta Krosna można składać wnioski i odbierać Krośnieńską Kartę Mieszkańca.
Karta jest wydawana bezpłatnie, a jej wydanie odbywa się podczas jednej wizyty w urzędzie. Potrzebny jest tylko dowód tożsamości i dobrze wypełniony wniosek. System wypróbowano wydając pierwsze karty dla prezydentów Piotra Przytockiego i Bronisława Barana.

Czemu służy karta?

Krośnieńska Karta Mieszkańca to program "lojalnościowy", który ma ułatwić mieszkańcom dostęp do różnego rodzaju rabatów.  Karta jest wydawana mieszkańcom Krosna, którzy tutaj płacą swoje podatki.

- Generalnie zależy nam do zachęcenia do mieszkania w mieście i do płacenia tutaj podatków - stwierdził Piotr Przytocki. Program opiera się na zasadzie, że ten, kto płaci podatki w Krośnie, będzie mógł korzystać ze zniżek na różne usługi. Zastępca prezydenta, Bronisław Baran dodał, że chodzi głównie o usługi finansowane ze środków publicznych.

- Zaprosiliśmy też do współpracy krośnieńskich przedsiębiorców, aby przyłączyli się do programu jako partnerzy i oferowali swoje usługi na preferencyjnych warunkach wszystkim posiadaczom karty mieszkańca - mówił prezydent.

Krośnieńska Karta Mieszkańca będzie też zastępowała "elektroniczną portmonetkę" w MKS i kartę przedszkolną. Publiczne instytucje, takie jak Zespół Krytych Pływalni, wyposażono w czytniki kart. Będą one potrzebne do rozliczenia rabatów. W planach są różne programy rabatowe, np. dla seniorów lub różne rabaty, w różnych godzinach.

- Na przykład w godzinach, gdzie dyrektor chciałby zwiększyć wykorzystanie basenów, ulga może być większa - dodaje Baran.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.