PARTNER PORTALU
  • BGK

Z konsulem o komunikacji między regionami

  • malopolskie.pl    1 marca 2011 - 16:41
Z konsulem o komunikacji między regionami

We wtorek, 1 marca, wicemarszałek Roman Ciepiela spotkał się z konsulem generalnym Republiki Słowackiej Markiem Lisanskym. Rozmawiali o sprawach komunikacyjnych i transportowych na pograniczu polsko-słowackim.
Wicemarszałek Roman Ciepiela przedstawił, jak władze regionu zabiegają o modyfikację i uzupełnienie przebiegu Transeuropejskiej Sieci Transportowej (TEN-T) na terytorium Polski. Małopolska od lat stara się o to, aby znaleźć się na trasie tych europejskich korytarzy transportowych. W Małopolsce miałaby zostać zbudowana linia kolejowa na trasie Podłęże-Piekiełko-granica Polski ze Słowacją.

Wicemarszałek Ciepiela i konsul Lisansky rozmawiali również o problemach komunikacyjnych pomiędzy Małopolską a Słowacją, w tym o połączeniach kolejowych i autobusowych. Poruszono również temat ciężkiego transportu, który dziś niezgodnie z prawem często przebiega przez parki narodowe.

Województwo Małopolskie współpracuje z Samorządowym Krajem Preszowskim oraz z Samorządowym Krajem Żylińskim od 2003 r. Partnerstwo dotyczy wymiany kulturalnej i naukowej oraz kształcenia zawodowego, komunikacji i transportu, handlu oraz wspierania małych i średnich przedsiębiorstw, budownictwa i gospodarki przestrzennej oraz ochrony środowiska naturalnego. Wszystkie trzy regiony uczestniczą w Programie Współpracy Transgranicznej Polska – Republika Słowacka 2007 – 2013, którego celem jest trwały rozwój obszaru przygranicznego.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.