PARTNER PORTALU
  • BGK

Z Krakowa do Moskwy bez przesiadki

  • PAP    26 kwietnia 2012 - 21:00
Z Krakowa do Moskwy bez przesiadki

Kraków od czwartku ma bezpośrednie lotnicze połączenie z Moskwą. Loty na tej trasie będzie wykonywał cztery razy w tygodniu rosyjski narodowy przewoźnik Aerofłot.
Jak przypomniał podczas konferencji prasowej prezes Krakow Airport Jan Pamuła, starania o uruchomienie bezpośredniego połączenia Krakowa ze stolica Rosji trwały kilka lat.

- Nasze firmy prowadzą wiele inwestycji w Rosji i nowe połączenie będzie dla nich dużym ułatwieniem. Oferta Aeroflotu daje także duże możliwości lotów długodystansowych na kilka kontynentów - podkreślił.

Loty do Krakowa (zabierz głos/oceń prezydenta) będą się odbywać cztery razy w tygodniu: we wtorki, czwartki, piątki i niedziele nowoczesnymi samolotami Suchoj Superjet 100, który może zabrać na pokład blisko 100 pasażerów.

Moskwa to druga stolica na wschodzie, do której można bezpośrednio dolecieć z Krakowa. Od marca zeszłego roku połączenie Kraków - Kijów obsługuje ukraińska linia lotnicza AeroSvit.

Kraków Airport jest drugim co do wielkości - po warszawskim lotnisku - portem w Polsce. W tym sezonie letnim oferuje połączenia regularne i czarterowe do prawie 90 portów w 28 krajach i współpracuje z 19 liniami lotniczymi - 10 tradycyjnymi i 9 niskokosztowymi.

W zeszłym roku lotnisko obsłużyło ponad 3 mln osób. Na ten rok władze portu zakładają 10-proc. wzrost liczby odprawionych podróżnych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.