PARTNER PORTALU
  • BGK

Z Lublina polecą do Brukseli, Glasgow i Sheffield

  • pt    17 kwietnia 2015 - 11:24
Z Lublina polecą do Brukseli, Glasgow i Sheffield

Lublin zyskał trzy nowe połączenia lotnicze - fpt.. mat.prasowe

Lubelskie lotnisko zyskuje 3 nowe połączenia, a będą to Bruksela Charleroi, Doncaster Sheffield oraz Glasgow. Pierwsze loty na tych trasach w połowie września.
- Nowe połączenia i uruchomienie bazy to efekt konsekwentnych działań i współpracy pomiędzy firmą Wizzair, Portem Lotniczym oraz samorządami - podkreśla marszałek województwa Sławomir Sosnowski.

Czytaj: Małe lotniska mogą mieć problemy z Komisją Europejską.

Lublin znalazł się w ofercie firmy Wizz Air w 2012 roku, a teraz stanie się 6 bazą przewoźnika w Polsce.

Airbus A320 węgierskiej firmy będzie stacjonował na lubelskim lotnisku od 14 września. - Oznacza to utworzenie nowych miejsc pracy na rynku lokalnym oraz udostępnienie jeszcze większej liczby niskokosztowych rejsów - mówił Gyorgy Abran, dyrektor handlowy Wizz Air.

Najwcześniej, bo 14 września, rozpoczną się kursy do Brukseli. Przewoźnik przewiduje loty w tym kierunku w poniedziałki i piątki. Połączenie do Sheffield będzie otwarte we wtorki, czwartki i soboty od 15 września.

Od tego terminu planowane jest także zwiększenie częstotliwości lotów z Lublina do Londynu, z 5 do 7 tygodniowo.

Natomiast inauguracja połączenia do Glasgow planowana jest na 16 września. Samoloty na tej trasie będą kursować w środy i niedziele. Od 21 grudnia wzrośnie także, z 3 do 4 tygodniowo, liczba lotów do Oslo. Przewoźnik uruchomił już sprzedaż biletów.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.