PARTNER PORTALU
  • BGK

Z mieszkańcami o nowej kanalizacji w Jaworznie

  • AW    29 maja 2014 - 16:53
Z mieszkańcami o nowej kanalizacji w Jaworznie

Ponad 70 mieszkańców osiedla Warpie w Jaworznie przybyło w środowe popołudnie na spotkanie poświęcone budowie kanalizacji.
Jak informuje magistrat, spotkanie z miszkańcami odbyło się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3. Pytania jakie padały ze strony mieszkańców dotyczyły głównie terminów oraz technicznych i finansowych możliwościach podłączenia się do nowo budowanej sieci.

Organizatorem spotkania był MPWiK, którego prezes Józef Natonek w krótkiej prezentacji, przedstawił informacje związane z porządkowaniem gospodarki wodno-ściekowej na terenie os. Warpie. Przedstawiono także wstępny zarys korzystnych opcji związanych z uzyskaniem dotacji na budowę prywatnych przyłączy kanalizacyjnych w roku 2015.

Jak poinformowano, przedsiębiorstwo wodociągowe planuje w roku bieżącym ogłosić przetarg i wyłonić wykonawcę, który jeszcze w tym roku dokona szczegółowych pomiarów oraz wycen poszczególnych przyłączy w dzielnicy. Jednak sama ich budowa oraz możliwość podłączenia nastąpi w 2015 roku.

Ważnym elementem spotkania był także punkt, w którym mieszkańcy osobiście na mapach mogli sprawdzić przebieg kanalizacji w poszczególnych ulicach. Spotkanie informacyjne dało także mieszkańcom możliwość zadawania pytań oraz bezpośredniej konsultacji z pracownikami Jednostki Realizującej Projekt.

Przypomnijmy tylko, że do 2015 roku na Warpiu powstanie 5,4 km kanalizacji dla 150 gospodarstw, za kwotę ponad 3,6 mln zł. Jest to jeden z kontraktów, który realizowany jest w ramach drugiej fazy projektu „Modernizacja i rozbudowa systemu kanalizacyjnego miasta Jaworzna".

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • złośliwy skrzat, 2014-06-02 13:32:07

    A czemu faworyzowane są Warpie? W innych dzielnicach też były spotkania ws. kanalizacji i nie rozpisywano się tak o tym. Pewnie ktoś ważny mieszka na Warpiu :P