PARTNER PORTALU
  • BGK

Z Poznańskiego Roweru Miejskiego korzysta już ponad 83 tys. osób

  • PAP/JS    28 czerwca 2017 - 19:45
Z Poznańskiego Roweru Miejskiego korzysta już ponad 83 tys. osób
Jak wskazują operatorzy PRM, maj był najbardziej rekordowym pod względem liczby wypożyczeń - odnotowano ich niemal 160 tys. (Fot. poznan.pl)

Z Poznańskiego Roweru Miejskiego korzysta już ponad 83 tys. osób – wynika z danych operatora systemu PRM Nextbike Polska. Każdy z poznańskich jednośladów został wypożyczony w tym roku już średnio 519 razy.
Prezes Nextbike Polska Tomasz Wojtkiewicz w komunikacie zaznaczył, że "te liczby naprawdę robią wrażenie". "Pół miliona wypożyczeń w niecałe cztery miesiące, podczas gdy przez cały zeszły sezon było ich 388 tysięcy. To największa w tym roku dynamika wzrostu w całej Polsce" - dodał.

Podkreślił także, że w ciągu ostatniego roku system Poznańskiego Roweru Miejskiego "powiększył się ponad dwukrotnie - z 443 do 963 rowerów, a jego popularność wzrosła czterokrotnie". "To tendencja, którą obserwujemy w całej Polsce. Każde powiększenie systemu roweru miejskiego skutkuje kilkukrotnie większym wzrostem jego popularności" - ocenił.

Od początku sezonu każdy z rowerów był wypożyczany średnio ponad 519 razy. Poznaniacy mieli do dyspozycji 88 stacji i 923 rowery. W tym miesiącu dodatkowo do systemu wprowadzono 40 dodatkowych rowerów. Cały system zyskał natomiast ponad 25. tys. nowych użytkowników.

Zastępca dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu Daniel Wawrzyniak podkreślił z kolei, że coraz większa popularność roweru miejskiego jest sygnałem, że "rozwijając system PRM zmierzamy w kierunku, jakiego oczekują od nas mieszkańcy".

Jak wskazują operatorzy PRM, maj był najbardziej rekordowym pod względem liczby wypożyczeń - odnotowano ich niemal 160 tys.

Poznański Rower Miejski w stolicy Wielkopolski działa od kwietnia 2012 r. Łączna liczba wypożyczeń w latach 2012-2016 wyniosła 671 tysięcy. Jak zapowiadają operatorzy, w przyszłym roku sieć ma być ponownie rozbudowana i poznaniacy będą mogli korzystać ze 108 stacji na terenie miasta. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.