PARTNER PORTALU
  • BGK

Z Rosjanami o melioracji i małym ruchu granicznym

  • RAF/gołdap.pl    15 grudnia 2009 - 11:57

Przedstawiciele Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych, Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich przy Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Marszałkowskim oraz Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej rozmawiali z Rosjanami.
Z kontaktami z Rosją lub konkretnie z obwodem kaliningradzkim bywa różnie. W nastawieniu naszych partnerów zza północnej granicy dużą rolę odgrywa odgórna polityka państwa. Jednak - jak czytamy na stronie internetowej Gołdapii - ostatnie spotkanie z prominentnymi politykami i działaczami z obwodu kaliningradzkiego, które  odbywało się w Gusiewie - było bardzo owocne.

Stronę polską reprezentowali przedstawiciele Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych, Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich przy Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Marszałkowskim oraz Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej w osobie gołdapianina Mariana Waraksy. Obecny też był marszałek Jarosław Słoma, jako przewodniczący komisji ze strony polskiej.

- Ustalono plan działań na nadchodzący rok – informuje marszałek Jarosław Słoma. – W ramach planowanych działań postanowiliśmy pomóc partnerowi rosyjskiemu w wejściu ze swoimi produktami kulinarnymi do Europejskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego. Jednym z ważnych działań będzie współpraca ze strukturami meliorantów obu stron. Okazuje się bowiem, że wspólne cieki wodne nie były od kilkudziesięciu lat oczyszczane i zabezpieczane. Rzecz jasna rozmawiano o perspektywach wprowadzenia małego ruchu granicznego.

- Jestem zadowolony z merytorycznego przebiegu tej dyskusji – dodaje marszałek. - Rosjanie okazali się bardzo otwarci na współpracę. Widoczne było wyraźne ożywienie w kontekście, mającego się odbyć w Kaliningradzie, spotkania naszych premierów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Impemobob, 2011-02-27 20:41:56

    hi, new to the site, thanks.