PARTNER PORTALU
  • BGK

Z Siedlec do Warszawy szybkim pociągiem

  • wnp.pl    1 czerwca 2010 - 13:59

Już od 6 czerwca na trasie Siedlce – Warszawa Zachodnia będzie jeździć Flirt Kolei Mazowieckich osiągający na tej trasie maksymalną prędkość 160 km/h. Pociąg uruchomiony zostanie testowo i będzie kursował w każdą niedzielę do końca rozkładu jazdy.
Do tej pory prędkość 160 km/h osiągały jedynie niektóre pociągi EX czy IC (ekspresowe i InterCity). Koleje Mazowieckie jako pierwszy przewoźnik w Polsce obsługujący połączenia regionalne, uruchamia pociąg, który będzie jeździł po torach z maksymalną, dopuszczalną prędkością.

Wprowadzenie szybkiego połączenia na trasie Siedlce - Warszawa Zachodnia stanowi nie tylko nową jakość w komunikacji kolejowej. Dla pasażerów korzystających z usług Kolei Mazowieckich przede wszystkim oznacza skrócenie czasu przejazdu. Podróż z Siedlec do Warszawy Centralnej będzie trwać mniej niż godzinę – dokładnie 56 min. Obecnie podróż pociągiem osobowym Kolei Mazowieckich z Siedlec do Warszawy zajmuje ponad 1,5 h (obecny czas przejazdu to 1 godz.38 min.)

Z myślą głównie o studentach i młodzieży uczącej się w stolicy pociąg będzie kursował w niedziele wieczorem. Z dworca w Siedlcach będzie wyjeżdżał o godz. 18:40 a do stacji końcowej Warszawa Zachodnia dotrze o godzinie 19:44.

- Na warszawskich uczelniach kształci się obecnie kilkaset tysięcy młodych ludzi. Bardzo zależy nam na tym aby ci, którzy spędzają weekendy w swoim rodzinnym mieście wracali właśnie naszym pociągiem - podkreśla Donata Nowakowska, rzecznik prasowy Kolei Mazowieckich.

Wyjątkowo pociąg nie będzie kursował 31 października. Dodatkowo zostanie jednak uruchomiony 1 listopada, tak by ułatwić młodzieży powrót do szkół oraz uczelni w Dniu Wszystkich Świętych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.