PARTNER PORTALU
  • BGK

Z tej inwestycji skorzysta też stolica regionu

  • AW    22 czerwca 2012 - 17:11
Z tej inwestycji skorzysta też stolica regionu

W gminie Strzelin wybudowano już ponad 65 kilometrów sieci kanalizacyjnej i wodociągowej, trwa rozruch unowocześnionej oczyszczalni ścieków. Z nowych inwestycji skorzysta około 5 tys. mieszkańców, nie tylko w gminie. Zyskają także wrocławianie.
Mniej zanieczyszczona Oława, nad którą leży Strzelin, to w konsekwencji mniej zanieczyszczona Odra. Inwestycje miejscowego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji są realizowane w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko - informuje WFOŚiGW we Wrocławiu

Wartość zdania wynosi ponad 88 milionów złotych.

Pozostało jeszcze pięć kilometrów sieci wod.-kan. do wykonania. Planowany termin zakończenia wszystkich prac to koniec 2012 roku. Obecnie prowadzone są prace montażowe sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w Strzelinie oraz w miejscowościach Mikoszów, Gęsiniec, Strzegów, Szczodrowice i Biały Kościół.

Wykonawcy zakończyli odtwarzanie nawierzchni drogowych miejscowościach Kuropatnik, Pęcz i Chociwel. Przeprowadzono próby rozruchowe na trzech przepompowniach ścieków w Chociwelu, na Osiedlu Wschodnim w Strzelinie i Kuropatniku.

Jak podaje wrocławski WFOŚiGW, na oczyszczalni ścieków zostały zakończone zasadnicze prace budowlane. Obecnie trwa rozruch hydrauliczny i technologiczny zmodernizowanych urządzeń: osadników, pompowni osadów i reaktorów. Suszarnia solarna i stacja pomp ciepła przechodzi próby eksploatacyjne. Termin zakończenia rozruchu i oddania oczyszczalni do eksploatacji przewidywany jest na koniec lipca br. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.