PARTNER PORTALU
  • BGK

Z Warszawy do Trójmiasta samochodem elektrycznym

  • wnp.pl (PA)    7 września 2017 - 11:14
Z Warszawy do Trójmiasta samochodem elektrycznym
Właściciele aut elektrycznych już niedługo będą w stanie pokonać trasę z Warszawy do Trójmiasta i z powrotem korzystając z ładowarek na stacjach Lotos (fot.mat.pras.)

Pomiędzy Trójmiastem i Warszawą przy autostradacg A1 i A2, w obu kierunkach powstać ma dwanaście punktów ładowania aut elektrycznych. Wybuduje je Grupa Lotos.
Pokonanie ok. 450 km trasy znad morza do stolicy (jak również w przeciwnym kierunku) pojazdem elektrycznym ma być możliwe dzięki zachowaniu odległości najwyżej 150 km pomiędzy kolejnymi punktami ładowania, które mają być zlokalizowane w Trójmieście (4 punkty), w Miejscach Obsługi Podróżnych przy autostradach A1 i A2 (6 punktów) oraz w Warszawie (2 punkty).

Punkty ładowania samochodów elektrycznych wyposażone będą w uniwersalną ładowarkę zapewniającą obsługę trzech międzynarodowych standardów: CHAdeMO - dedykowanego markom japońskim i koreańskim (prąd stały), CCS (Combined Charging System) - dedykowanego markom europejskim (prąd stały) oraz Type 2 (prąd stały) - z dodatkową przejściówką dla marki Tesla (odrębny standard).

Lotos zapewnia, że umożliwi to pełne pokrycie rynku e-mobility.

Więcej czytaj tutaj

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.