PARTNER PORTALU
  • BGK

Z wiedzą o oszczędzaniu energii nie jest źle

  • Przegląd prasy/PAP/Puls Biznesu    15 marca 2013 - 07:08
Z wiedzą o oszczędzaniu energii nie jest źle

Z wiedzą Polaków o energooszczędnych rozwiązaniach stosowanych w domach i mieszkaniach nie jest najgorzej.
Większość ankietowanych (64 proc.) przyznało, że w ubiegłym roku wprowadziło do swoich domostw rozwiązania energooszczędne - stwierdza „Puls Biznesu", powołując się na wyniki sondażu Millward Brown SMG/KRC.

Głównie wybierali: ocieplenie ścian, wymianę żarówek, okien czy sprzętu AGD. Pójście tym tropem zadeklarował prawie co czwarty pytany (22 proc.). 12 proc. nie planuje natomiast w najbliższym czasie żadnych działań w tym zakresie - wskazali, że nie pozwala im na to domowy budżet.

Blisko połowa respondentów (47 proc.) oceniła z kolei, że największą korzyścią z energooszczędnego domu jest oszczędność pieniędzy. 22 proc. wskazało na ochronę środowiska, 16 proc. - poprawę jakości i komfortu życia, a 12 proc. - pozytywny wpływ na zdrowie mieszkańców.

A czy wiemy, na czym najlepiej oszczędzać? Jak podkreśla „PB", tylko 19 proc. Polaków wskazało ogrzewanie pomieszczeń jako jeden z podstawowych „pochłaniaczy" energii. Podczas gdy według analiz na ogrzewanie przypada 70 proc. energii zużywanej w polskich budynkach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.