PARTNER PORTALU
  • BGK

Z Wrocławia do Warszawy w pół godziny? To możliwe dzięki kolei Hyperloop

  • PAP/AT    13 czerwca 2017 - 06:13
Z Wrocławia do Warszawy w pół godziny? To możliwe dzięki kolei Hyperloop
Hyperloop: Specjalny tor dla kolei przyszłości miałby połączyć Warszawę i Wrocław (fot.hyperloop-one.com)

Polska dołączyła do grona dziewięciu krajów, w których mógłby powstać nowoczesny środek transportu, jakim jest Hyperloop. Specjalny tor dla kolei przyszłości miałby połączyć Warszawę i Wrocław, a podróż na tej trasie trwałaby zaledwie 37 minut.
Konkurs "Global Challenge" na projekt trasy, którą miałby przejechać pierwszy w Europie superszybki pociąg, zorganizowała firma Hyperloop One. Realizuje ona ideę Elona Muska, dyrektora m.in. Tesli i SpaceX, skonstruowania nowoczesnego środka transportu przeznaczonego do przemieszczania się na niewielkie odległości - pisze "Gazeta Polska Codziennie".

Ma on wykorzystywać podciśnienie, dzięki któremu za pomocą kapsuł w specjalnych tunelach można się poruszać z prędkością nawet 1200 km/h.

Czytaj też: Krajowy Program Kolejowy: Największy projekt rozpoczęty

Wśród tras zakwalifikowanych do finałowej dziewiątki znalazła się polska propozycja. Chodzi o połączenie Warszawy z Wrocławia. Długość trasy wynosi 415 km. Gdyby Hyperloop udało się zrealizować na zaproponowanej przez nas trasie, to podróż z Warszawy do Wrocławia zajęłaby zaledwie 37 minut, a ze stolicy do Łodzi jechalibyśmy jedynie 6 minut.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Glass, 2017-06-13 10:56:32

    Już widzę tą polską fuszerkę! Ten sprzedajny przetarg na wykonanie tunelu? Sprawy sądowe i bankructwa! Dopóki nie zlikwidujemy WSI nie mamy szans na rozwój i uczciwy biznes! Większość złodziei siedzi nierozgrzeszona w Sejmie i Senacie!