Za 62,5 mln zmoderniują zakład utylizacji

Ponad 29 mln zł ze środków unijnych otrzyma Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych Rudno na modernizację, umożliwiającą produkcję paliw alternatywnych i oddzielanie odpadów biodegradowalnych - poinformował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska.
Za 62,5 mln zmoderniują zakład utylizacji
Modernizacja Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Rudnie k. Ostródy będzie kosztować 62,5 mln zł, z czego blisko połowa pochodzi z Funduszu Spójności.

Jak poinformowała Beata Kowalska z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, realizacja projektu unowocześni system gospodarki odpadami komunalnymi na terenie Związku Gmin Regionu Ostródzko-Iławskiego. Zrzesza on 19 samorządów z powiatów olsztyńskiego, elbląskiego, iławskiego, ostródzkiego i nowomiejskiego.

Inwestycja obejmie modernizację linii technologicznej i umożliwi produkcję paliw alternatywnych (RDF), przeznaczonych do instalacji termicznego przekształcania. Pozwoli również na wydzielanie odpadów biodegradowalnych, dzięki czemu znaczne zmniejszy się ilość odpadów składowanych w tzw. kwaterze balastu.

W zakładzie powstanie tunelowa instalacja do kompostowania odpadów i place dojrzewania kompostu. W planach jest także wybudowanie instalacji podczyszczania odcieków i trzech stacji przeładunkowych.

Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych Rudno Sp. z o. o. jest trzynastym beneficjentem z Warmii i Mazur, który otrzyma środki unijne z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Od 2009 r. do regionu wpłynęło blisko 500 mln zł dotacji na inwestycje w gospodarce wodno-ściekowej i gospodarce odpadami.

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

MPO to jest to !!! P

IDEAL, 2011-12-09 22:06:19 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE