Za prywatne pieniądze w stolicy powstaną wiaty przystankowe

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna
  • 29-07-2010
  • drukuj
Prywatny przedsiębiorca wybrany przez ratusz wybuduje przystanki, a potem będzie czerpał zyski z umieszczonych na nich reklam.
Za prywatne pieniądze w stolicy powstaną wiaty przystankowe

W Warszawie stanie 1,5 tys. nowych wiat przystankowych wybudowanych na zasadzie partnerstwa publiczno-prywatnego. Zadania chce się podjąć pięciu chętnych. Termin składania wniosków o dopuszczenie do negocjacji w postępowaniu na wybór partnera prywatnego upłynął 28 lipca. Oferenci, których wnioski przejdą pozytywnie ocenę urzędników, będą zaproszeni do negocjacji – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Na podstawie negocjacji ratusz przygotuje dokładny opis koncesji. Według szacunków partner prywatny będzie musiał wyłożyć na inwestycję od 80 do 100 mln zł. Firma, która przetarg wygra, przygotuje przystanki, a potem będzie czerpać zyski z umieszczonych na nich reklam.

To pierwszy projekt Warszawy, którego podstawą jest ustawa o koncesji na roboty budowlane lub usługi z 2009 r.

 Wnioski o udział złożyły największe firmy outdoorowe w Polsce: Clear Channel Poland, JCDecaux Polska, konsorcjum Universum Digital i UPG Warszawa, konsorcjum Ströer Polska i AMS oraz konsorcjum CAM Polski Outdoor i CAM Media – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE