PARTNER PORTALU
  • BGK

Za trzy tygodnie świat pogrąży się w ciemności

  • GK/um.warszawa.pl    12 marca 2012 - 14:03

Blisko trzy tygodnie zostały do jednej z największych światowych akcji angażujących mieszkańców – godziny dla Ziemi WWF.
Tegoroczna edycja „Godziny dla Ziemi” odbywa się pod honorowym patronatem prezydent Warszawy – Hanny Gronkiewicz-Waltz (zabierz głos/oceń prezydenta).

Warszawa, zgodnie z uchwałą z września 2011 r., przyjęła plan redukcji emisji CO2, o 20 proc. do 2020 roku. – W realizacji tzw. Action Planu niezbędna będzie też energia i zaangażowanie warszawiaków, na których bardzo liczymy – mówi Leszek Drogosz, dyrektor stołecznego biura Infrastruktury.

Cały plan znaleźć można na stronie: www.infrastuktura.um.warszawa.pl. Po raz szósty „Godzina dla Ziemi WWF” zjednoczy setki milionów ludzi na całym świecie, którzy poprzez symboliczny gest zgaszenia światła na jedną godzinę pokażą, że los środowiska nie jest im obojętny. Dokładnie o godz. 20.30 czasu lokalnego, w sobotę 31 marca zgasną światła w domach, firmach i obiektach publicznych na całym świecie, również w Polsce.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • GS też za redukcją CO2, 2012-03-13 10:22:48

    Popieram całym sercem, ale mam wątpliwości, w wielu gospodarstwach domowych gdzie prym wiodą Panie, godzina 20:30 a 21:30 jest zajęta przez wiele atrakcyjnych z punktu widzenia i to nie tylko Pań (z całym należnym im szacunkiem, niektóre sam oglądam) seriali i to na zdecydowanej ilości kanałów, więc... pora, jakby niezbyt trafiona...  rozwiń