Zabawne tabliczki usprawnią ruch uliczny

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Rzeszów
  • 25-05-2012
  • drukuj
Rzeszowski ratusz chce zachęcić kierowców do energicznego ruszania z „jedynki”.
Zabawne tabliczki usprawnią ruch uliczny
Spóźniony start powoduje utrudnienia w ruchu, bo zamiast np. dziesięciu kierowców skrzyżowanie podczas jednej zmiany świateł opuści tylko pięciu. I tworzą się korki – pisze „Gazeta Wyborcza Rzeszów”.

Ratusz zastanawia się nad tym, aby przy skrzyżowaniach wyposażonych w sygnalizację świetlną ustawić tabliczki z żartobliwymi rysunkami i hasłami zachęcającymi do sprawniejszego opuszczania skrzyżowań.

Już raz podobne rozwiązanie sprawdziło się w mieście. Były to tabliczki z apelem do kierowców palaczy, by nie zaśmiecali ulic. Przy skrzyżowaniach było mnóstwo niedopałków. Tabliczki przyniosły bardzo dobry efekt.

Decyzja o tym, jakie hasło pojawi się na tabliczkach zachęcających do szybszego ruszenia i jakim rysunkiem zostaną te tabliczki ozdobione ma zapaść w ciągu kilku, kilkunastu najbliższych dni – pisze „Gazeta Wyborcza Rzeszów”.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

dodajmy do tego tabliczki "ruszaj z jedynki" -"oszczędzaj opony" - "włączaj kierunkowskaz" -"patrz na tabliczki informacyjne"...etc i będzie piękny las tabliczek... pozdrawiam Grzegorz Biernat - instruktor nauki jazdy miasta Kraków: drogownik.pl

grzegorzbiernat, 2012-06-17 19:12:34 odpowiedz

ja wszedzie zdarzaja sie awarie

singiel, 2012-05-25 11:47:25 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE