PARTNER PORTALU
  • BGK

Zabraknie prądu na Euro 2012

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita    22 kwietnia 2011 - 07:51
Zabraknie prądu na Euro 2012

Stare sieci przesyłowe mogą nie wytrzymać zwiększonego transferu energii elektrycznej – ostrzegają eksperci.
Opinię publiczną elektryzują komentarze ekspertów, którzy grzmią, że przyszłoroczne piłkarskie mistrzostwa Euro 2012 mogą zakończyć się jedną wielką kompromitacją – informuje „Rzeczpospolita”.

Zdaniem osób związanych z energetyką, kiedy Polacy w czerwcu 2012 r. będą oglądać transmitowane na cały świat mistrzostwa w piłce nożnej, może nam zabraknąć prądu. Już teraz dane z systemu energetycznego pokazują, że im cieplej, tym więcej energii zużywamy do chłodzenia zakładów pracy i domów.

W czerwcu 2012 r. będziemy dodatkowo potrzebowali więcej energii w największych miastach, by zasilić oblegane przez kibiców stadiony. Tymczasem konsekwencje zacofanej infrastruktury przesyłowej zderzone z rosnącym zapotrzebowaniem gospodarki na energię mogą spowodować prawdziwą katastrofę już w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy.

Receptą na poprawienie bezpieczeństwa dostaw w polskiej energetyce byłyby inwestycje liczone w setkach milionów złotych. Wiadomo jednak, że przez nieco ponad rok, który został nam do Euro 2012, dużo sieci nie da się już zbudować – pisze „Rzeczpospolita.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.