Zabrze: ruszyła budowa nowej elektrociepłowni

• 13 czerwca nastąpi wmurowanie kamienia węgielnego pod nową elektrociepłownię budowaną przez Fortum w Zabrzu.
• Całkowita wartość inwestycji wyniesie około 870 milionów złotych.
Zabrze: ruszyła budowa nowej elektrociepłowni
Budowa fundamentów nowej EC Zabrze. Fot. mat. pras.

Nowa elektrociepłownia Fortum dla Zabrza i Bytomia będzie zaopatrywała w ciepło sieciowe blisko 70 tysięcy gospodarstw domowych w obu miastach.

Prace budowlane na budowie zabrzańskiej jednostki już się rozpoczęły. Pod koniec maja br. Fortum poinformowało, że po przeprowadzeniu prac przygotowawczych, wykonawca głównych robót budowlanych - czyli Budimex - przystąpił do budowy fundamentów, które będą opierać się na ponad 300 specjalnych betonowych palach.

Nowobudowane źródło zastąpi wyeksploatowane jednostki opalane węglem, zainstalowane obecnie w zakładach Fortum w Zabrzu i Bytomiu. Inwestycja znacząco poprawi efektywność operacyjną EC Zabrze, jak również wpłynie na ograniczenie emisji CO2 i innych substancji na terenie Zabrza i okolic.

Nowa elektrociepłownia będzie zasilana przede wszystkim węglem i paliwem alternatywnym (RDF - Refuse Derived Fuel) z możliwością spalania biomasy oraz miksu tych trzech paliw. Ilość wykorzystywanego RDF-u może sięgać do 50 proc. całkowitego zużycia paliwa. Paliwo alternatywne będzie pozyskiwane od lokalnych dostawców.

Więcej na wnp.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Hehe ciekawe co na to wpgo... Bilans dostępności odpadów... Co na to prezydenci miast i ich poziomy odzysku...

Bruno, 2016-06-14 07:23:51 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE