PARTNER PORTALU
  • BGK

Zabytkowa linia tramwajowa w stolicy

  • JK    30 czerwca 2011 - 15:35
Zabytkowa linia tramwajowa w stolicy

Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie uruchomił przejazd zabytkowymi wagonami tramwajowymi w ramach turystycznej linii T.
W nietypową podróż można wybrać się od 2 lipca do 4 września, w każdą sobotę i niedzielę oraz dodatkowo w poniedziałek, 15 sierpnia.

Tramwaje T będą kursowały co 45 minut, na trasie: PL. NARUTOWICZA - Filtrowa - Krzywickiego - Nowowiejska - Marszałkowska - pl. Bankowy - Andersa - Międzyparkowa - Słomińskiego - most Gdański - Starzyńskiego - Jagiellońska - Ratuszowa - Targowa - al. Solidarności - most Śląsko-Dąbrowski - al. Solidarności - Okopowa - Towarowa - pl. Zawiszy - Grójecka - PL. NARUTOWICZA.

Czytaj też: Nowe bilety i logo stołecznego ZTM

W wybranych kursach członkowie Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej opowiedzą o historii miasta i stołecznej komunikacji zbiorowej. W wagonach kursujących na linii T będzie obowiązywała standardowa taryfa biletowa ZTM. Bilety jednorazowe będą kasowane w kasownikach tradycyjnych (tzw. dziurkaczach), obsługiwanych przez konduktorów - członków Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej, działających na rzecz Tramwajów Warszawskich (oceń prezydent).

Na biletach czasowych konduktorzy umieszczać będą pieczątkę wraz z adnotacją o dacie i godzinie rozpoczęcia przejazdu. Przejazd na podstawie ważnego biletu okresowego (krótko- lub długookresowego) będzie możliwy po wcześniejszym jego skasowaniu (aktywowaniu karty) w innym pojeździe komunikacji miejskiej lub w bramce metra.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • zabka, 2011-06-30 16:46:28

    Tramwaj jeżdzi bez orzerwy!!! Zawsze!!!