PARTNER PORTALU
  • BGK

Zabytkowym tramwajem po Gdańsku

  • PAP    14 sierpnia 2013 - 09:30
Zabytkowym tramwajem po Gdańsku

Zabytkowy tramwaj Bergmann z 1927 roku będzie kursował w czwartek w Gdańsku z okazji Święta Wojska Polskiego. W tramwaju rekonstruktorzy będą opowiadać o losach polskich żołnierzy walczących na frontach II wojny światowej.
Bezpłatne przejazdy tramwajem przygotowało Muzeum II Wojny Światowej przy współpracy z Zakładem Komunikacji Miejskiej w Gdańsku z okazji Święta Wojska Polskiego.

Alicja Bittner z Działu Informacji i Promocji Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku powiedziała PAP, że zabytkowym tramwajem podróżować będą ubrani w stroje z epoki rekonstruktorzy, którzy będą przedstawiać losy polskich żołnierzy od momentu wybuchu wojny aż do jej zakończenia.

Rekonstruktorzy wcielą się w postaci żołnierzy, którzy walczyli m.in. w obronie kraju we wrześniu 1939 roku czy w szeregach Armii Krajowej. Ma być odtworzona np. postać czołgisty z I Dywizji Pancernej gen. Maczka. Opowieści mają dotyczyć m.in. działalności konspiracyjnej oraz warunków życia na froncie czy w okupowanej Polsce.

Bittner dodała, że na podróżnych czekać będą niespodzianki i konkursy z nagrodami. W wydarzeniu uczestniczyć będą rekonstruktorzy z Harcerskiej Grupy Rekonstrukcji Historycznej oraz z Klubu Turystyki Kolejowej "Tendrzak".

Historyczny tramwaj Bergmann (tego typu tramwaje wytwarzane były w Gdańskiej Fabryce Wagonów) będzie kursował na trasie Gdańsk Główny - Pętla w Oliwie w czwartek od godz. 11 do godz. 17. Zaplanowano cztery kursy Gdańsk-Oliwa-Gdańsk. Szczegółowy rozkład znajduje się na stronie internetowej www.muzeum1939.pl.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.