PARTNER PORTALU
  • BGK

Zachodniopomorskie zlikwiduje 13 składowisk odpadów

  • PAP    17 marca 2014 - 16:58
Zachodniopomorskie zlikwiduje 13 składowisk odpadów

- Ponad 44 mln zł będzie kosztowała likwidacja 13 składowisk odpadów komunalnych w województwie zachodniopomorskim. W poniedziałek w zachodniopomorskim urzędzie marszałkowskim w Szczecinie podpisano umowę na dofinansowanie inwestycji ze środków unijnych.
Zlikwidowane zostaną składowiska o łącznej powierzchni blisko 30 hektarów w 12 miejscowościach zrzeszonych w Celowym Związku Gmin R-XXI. Likwidacja obejmie nieczynne składowiska m.in. w Komorowie (gmina Resko), Chrząstowie (Kamień Pomorski), Recławiu (Wolin) i Włodarce (Trzebiatów).

Czytaj też:  Wysypiska śmieci nie będą już groźne

Przed podpisaniem umowy przewodniczący zarządu Celowego Związku Gmin R-XXI Antoni Bielida powiedział dziennikarzom, że na składowiskach powstaną tereny zielone, a także ścieżki edukacyjne. Inwestycja ma wyeliminować lub znacznie ograniczyć negatywny wpływ składowisk na środowisko, a także poprawić komfort życia mieszkańcom terenów, które leżą w ich sąsiedztwie.

Całkowity koszt projektu to blisko 44,2 mln zł, dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013 wynosi nieco ponad 37,3 mln zł. Likwidacja 13 składowisk ma potrwać do końca 2015 r.

To kolejny projekt tego typu realizowany w Zachodniopomorskiem. W listopadzie 2013 r. umowę o dofinansowanie na likwidację 16 składowisk podpisał Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty.

Do końca 2015 r. około 75 proc. składowisk odpadów w Zachodniopomorskiem ma zostać zlikwidowanych. Na likwidację czeka w województwie około 20 kolejnych składowisk.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.