PARTNER PORTALU
  • BGK

Zakazy kąpieli w dwóch jeziorach pod Ostródą

  • PAP    4 lipca 2011 - 09:57
Zakazy kąpieli w dwóch jeziorach pod Ostródą

Z powodu zakwitu sinic służby sanitarne wprowadziły tymczasowe zakazy kąpieli w jeziorach Gil oraz Isąg w gminie Łukta niedaleko Ostródy – poinformował warmińsko-mazurski sanepid.
„Tymczasowy zakaz kąpieli obejmuje kąpielisko w Pelniku nad jeziorem Isąg oraz miejsce wykorzystywane do kąpieli w Kotkowie nad jeziorem Gil” – poinformowała Maria Mindrow z oddziału higieny komunalnej wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie. Jak dodała, zakaz będzie obowiązywał do odwołania.

O zakwicie sinic w wodach obu jezior służby sanitarne w Ostródzie zostały poinformowane przez właścicieli kąpielisk. Zgodnie z przepisami mają oni obowiązek wykonywać badania jakości wody przed rozpoczęciem sezonu i co najmniej raz w czasie jego trwania.

Służby sanitarne przypominają, że nadmierna obecność toksynotwórczych sinic w wodzie jest niebezpieczna dla zdrowia ludzi. Toksyny tych bakterii mogą powodować nieżyty żołądkowo-jelitowe, a także wiele innych dolegliwości takich jak wysypka, gorączka, bóle mięśni i głowy, a nawet uszkodzenie wątroby czy układu nerwowego.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.