PARTNER PORTALU
  • BGK

Zakład Uzdatniania Wody w Szczepańcowej: Podpisano ostatnią umowę na modernizację

  • MN    5 października 2017 - 11:55
Zakład Uzdatniania Wody w Szczepańcowej: Podpisano ostatnią umowę na modernizację
Jakość wody w Krośnie będzie lepsza. (fot. MPGK Krosno)

Zwiększenie efektywności energetycznej i oszczędności wody w procesie jej uzdatniania, a także poprawa jakości wody to efekty modernizacji Zakładu Uzdatniania Wody w Szczepańcowej, która wkrótce będzie realizowana.
• MPGK Krosno podpisało ostatnią umowę w ramach projektu „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej miasta Krosna – II etap” o wartości 6 mln zł.

• Podpisana umowa dotyczy rozbudowy i przebudowy (modernizacji) Zakładu Uzdatniania Wody w Szczepańcowej.

• Wykonawcą tego zadania będzie Inżynieria Rzeszów. 

 - Ochrona środowiska w sposób szczególny wpisuje się w działalność firmy Inżynieria Rzeszów. Realizujemy kompleksowo wszelkie inwestycje z zakresu szeroko pojętej ochrony środowiska – mówi Jerzy Żyła, prezes zarządu Inżynierii Rzeszów.

Podkreśla, że w ramach projektu „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej miasta Krosna – I etap” wykonano zadanie pod nazwą „Budowa suszarni słonecznej odwodnionych osadów ściekowych na Oczyszczalni Ścieków w Krośnie”.

- Obecnie przed nami duży zakres robót, który przeprowadzimy na czynnym ujęciu wody w okresie piętnastu miesięcy. Dołożymy wszelkich starań, aby realizacja zadania nie zakłóciła pracy zakładu. Zapewniamy również, że nie będzie to odczuwalne przez odbiorców wody – zaznacza Jerzy Żyła.

Wszystkie prace na ZUW Szczepańcowa dotyczą gospodarki wodnej na terenie aglomeracji Krosno. Modernizacja ZUW Szczepańcowa pozwoli na zwiększenie efektywności energetycznej i oszczędności wody w procesie jej uzdatniania, a co najważniejsze - poprawę jej jakości.

- Modernizacja Zakładu Uzdatniania Wody w Szczepańcowej wpisuje się w wieloletni program inwestycyjny, który został rozpoczęty przez MPGK ponad dekadę temu – mówi Piotr Przytocki, prezydent Krosna. – W ramach tego programu na inwestycje w infrastrukturę wodociągową wydano już kwotę ponad 50 milionów złotych. Znaczna część tych środków pochodziła z dotacji z Unii Europejskiej. Dzięki tym inwestycjom poprawimy jakość wody, ale też efektywność i niezawodność całego systemu zaopatrzenia w wodę dla miasta Krosna i okolicznych gmin – dodaje prezydent.

W ramach realizowanego programu modernizacji infrastruktury wodociągowej przez krośnieńskie MPGK przy wsparciu funduszy zewnętrznych wykonano modernizację Zakładu Uzdatniania Wody w Sieniawie oraz wybudowano magistralę wodociągową z Rymanowa do Iskrzyni.

- Modernizacja Zakładu Uzdatniania Wody w Szczepańcowej jest ostatnim elementem wieloletniego planu, który pozwoli na zoptymalizowanie zaopatrzenia w wodę z krośnieńskiego wodociągu dla obszaru zamieszkałego przez ponad sto tysięcy osób – mówi Janusz Fic, prezes zarządu MPGK Krosno.

Modernizacja zakładu to bardzo ważna inwestycja dla regionu co potwierdza fakt, że na jej realizację spółka pozyskała dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Łączna wartość dofinansowania tego projektu to kwota blisko 23 mln zł. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.