PARTNER PORTALU
  • BGK

Zakład Zagospodarowania Odpadów w Jarocinie Top Inwestycją Komunalną zdaniem czytelników Portalsamorzadowy.pl

  • Portalsamorzadowy.pl    10 maja 2016 - 00:01
Zakład Zagospodarowania Odpadów w Jarocinie Top Inwestycją Komunalną zdaniem czytelników Portalsamorzadowy.pl

Zakład Zagospodarowania Odpadów Jarocin po rozbudowie.

Rozbudowa Zakładu Zagospodarowania Odpadów Jarocin wygrała głosowanie internetowe w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2016! Niebawem ogłosimy też Top 10 Inwestycji Komunalnych wybranych przez Radę Konsultacyjną konkursu.
O północy z poniedziałku na wtorek zakończyło się głosowanie internetowe w organizowanym przez Portalsamorzadowy.pl konkursie Top Inwestycje Komunalne 2016 (ważne głosy można było oddawać do 9 maja do godziny 23.59). Nominowanych do nagrody było 30 przedsięwzięć z całej Polski, z czego podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach poznamy 10 najlepszych. W wyborze laureatów swoją wiedzą i doświadczeniem wspomagają Portalsamorzadowy.pl profesjonaliści ze świata administracji, samorządu i biznesu.

^^ZOBACZ SERWIS SPECJALNY TIK 2016^^

^^ZOBACZ SKŁAD RADY KONSULTACYJNEJ KONKURSU^^

Swoją najlepszą inwestycję wybrali już zresztą internauci, czytelnicy Portalsamorzadowy.pl. To warta 147,7 mln zł rozbudowa Zakładu Zagospodarowania Odpadów Jarocin, za którą odpowiada Zakład Gospodarki Odpadami w Jarocinie.

Nowo wybudowany zakład przetwarza około 60 tys. ton odpadów komunalnych wytworzonych przez 240 tys. mieszkańców regionu VI Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami. Porozumienie międzygminne obejmuje 17 gmin z 6 powiatów: jarocińskiego (Jarocin, Jaraczewo, Kotlin, Żerków), średzkiego (Dominowo, Krzykosy, Nowe Miasto n. Wartą, Zaniemyśl), gostyńskiego (Borek Wlkp., Piaski), pleszewskiego (Chocz, Czermin, Dobrzyca, Gizałki), śremskiego (Książ Wlkp., Śrem) i poznańskiego (Kórnik).

O prymat w internetowym głosowaniu mieszkańcy Jarocina do ostatniego niemalże momentu walczyli z mieszkańcami Chmielnika, którzy wspierali rewitalizację starej części miasta.

Konkurs dotyczy inwestycji oddanych do użytku lub w szczególnych przypadkach oddanych do użytku w przynajmniej 50 proc. (planowana kanalizacja może np. liczyć 50 km, jeśli oddane jest 25, inwestor może brać udział). Chodzi o inwestycje zakończone nie wcześniej niż w 2015 roku.

Statuetki Top Inwestycji Komunalnych zostaną wręczone podczas uroczystej gali w czasie Europejskiego Kongresu Gospodarczego 18-20 maja 2016.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (2)

  • w.potega@neostrada.pl, 2016-05-10 12:26:29

    Prosimy Redakcję o przybliżenie funkcjonowania tej inwestycji, z uwzględnieniem efektywności (ile % odpadów podlega recyklingowi?) i kosztów, w tym wysokości dopłat właścicieli odpadów, czyli opłat mieszkańców.
  • BRAWO, 2016-05-10 01:00:47

    BRAWO JAROCIN ! chmielnik do domu! :DNAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: