Zakończył się strajk w PKS Krosno

Zakończył się trwający od środy strajk okupacyjny w PKS Krosno. W poniedziałek wszystkie autobusy wyruszyły na trasy zgodnie z rozkładem jazdy. Spełniony został m.in. najważniejszy postulat strajkujących - odwołany został prezes spółki.
Zakończył się strajk w PKS Krosno

Spór zbiorowy między związkami zawodowymi działających w PKS a szefostwem spółki trwał już kilka miesięcy. W czerwcu załoga przeprowadziła dwugodzinny strajk ostrzegawczy. Powodem nieporozumień było m.in. niewypłacenie zaległych premii oraz brak możliwości porozumienia z prezes PKS. Załoga zarzucała mu m.in. mobbing.

Czytaj też: Nie ma porozumienia ws. PKS Krosno

Jak poinformowała w poniedziałek rzeczniczka prasowa starostwa w Krośnie Ewa Bukowiecka, podpisane porozumienie zakłada m.in. odwołanie prezesa PKS.

Kolejne punkty przewidują, że wobec uczestników strajku nie będą wyciągane konsekwencje; natomiast strona związkowa zobowiązała się nie podejmować akcji strajkowej przez pół roku.

W dokumencie zapisano również, że do pracy przywrócony będzie szef Solidarności w PKS Krosno Eugeniusz Szczambura (w dniu, w którym wręczono mu dyscyplinarne wypowiedzenie z pracy, rozpoczął się strajk okupacyjny). Warunkiem jest prawomocny wyrok w sądzie pracy w postępowaniu, jakie jest prowadzone przeciw niemu na wniosek odwołanego już prezesa spółki.

Czytaj też: PKS w Krośnie nie jeździ

Jak powiedział w poniedziałek Szczambura, strajk zakończył się sukcesem załogi.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE