PARTNER PORTALU
  • BGK

Zaległe opłaty za śmieci ściągnie urząd skarbowy albo gmina

  • pt    3 grudnia 2014 - 08:58
Zaległe opłaty za śmieci ściągnie urząd skarbowy albo gmina
Fot. pixabay/NathanCopley

Senacka poprawka do nowelizacji ustawy o czystości pozwala gminom samodzielnie pobierać zaległe opłaty za odbiór odpadów, pod warunkiem porozumienia się z urzędem skarbowym.
Od wprowadzenia reformy śmieciowej to samorządy egzekwują od mieszkańców opłaty za odbiór śmieci komunalnych. Większość z nich domagała się jednak przeniesienia tego obowiązku na Urzędy Skarbowe.

Czytaj: Nowelizacja ustawy o czystości w gminach na ostatniej prostej

Taki zapis znalazł się w poselskiej nowelizacji ustawy o czystości w gminach, ale wówczas pojawiły się protesty:

- W ostatniej chwili przed nowelizacją dotarła do mnie informacja, że są gminy w Polsce, które nie chcą egzekucji zaległych opłat przez urzędy skarbowe. No, bo one zaczęły wdrażać własne systemy. Przyjrzą się temu prawnicy, jeśli będzie to możliwe Senat wprowadzi alternatywne rozwiązanie – mówił naszemu portalowi kilka tygodni temu poseł Tadeusz Arkit.

Czytaj: Instytut Sobieskiego: czeka nas kolejna "rewolucja śmieciowa"

Okazuje się, że zmianę udało się wprowadzić i zgodnie z przyjętą w piątek przez Sejm nowelizacją ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach egzekucją zajmą się urzędy skarbowe, ale wójt, burmistrz lub prezydent miasta będzie mógł zawrzeć porozumienie z właściwym urzędem skarbowym i ściągać zaległe opłaty.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • glews, 2014-12-03 14:52:21

    Łoić bydło, niech wie, że życie w tym bantustanie boli! Oj boli!