Zaległe opłaty za śmieci ściągnie urząd skarbowy albo gmina

Senacka poprawka do nowelizacji ustawy o czystości pozwala gminom samodzielnie pobierać zaległe opłaty za odbiór odpadów, pod warunkiem porozumienia się z urzędem skarbowym.
Zaległe opłaty za śmieci ściągnie urząd skarbowy albo gmina
Fot. pixabay/NathanCopley

Od wprowadzenia reformy śmieciowej to samorządy egzekwują od mieszkańców opłaty za odbiór śmieci komunalnych. Większość z nich domagała się jednak przeniesienia tego obowiązku na Urzędy Skarbowe.

Czytaj: Nowelizacja ustawy o czystości w gminach na ostatniej prostej

Taki zapis znalazł się w poselskiej nowelizacji ustawy o czystości w gminach, ale wówczas pojawiły się protesty:

- W ostatniej chwili przed nowelizacją dotarła do mnie informacja, że są gminy w Polsce, które nie chcą egzekucji zaległych opłat przez urzędy skarbowe. No, bo one zaczęły wdrażać własne systemy. Przyjrzą się temu prawnicy, jeśli będzie to możliwe Senat wprowadzi alternatywne rozwiązanie – mówił naszemu portalowi kilka tygodni temu poseł Tadeusz Arkit.

Czytaj: Instytut Sobieskiego: czeka nas kolejna "rewolucja śmieciowa"

Okazuje się, że zmianę udało się wprowadzić i zgodnie z przyjętą w piątek przez Sejm nowelizacją ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach egzekucją zajmą się urzędy skarbowe, ale wójt, burmistrz lub prezydent miasta będzie mógł zawrzeć porozumienie z właściwym urzędem skarbowym i ściągać zaległe opłaty.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Łoić bydło, niech wie, że życie w tym bantustanie boli! Oj boli!

glews, 2014-12-03 14:52:21 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE