Załoga ECO grozi strajkiem

Atmosfera w Energetyce Cieplnej Opolszczyzny robi się coraz gorętsza. Związkowcy zarzucają władzom Opola dążenie do destabilizacji spółki i nie wykluczają akcji protestacyjnej.
Załoga ECO grozi strajkiem
Związkowcy ostrzegają prezydenta, że jeśli dojdzie do pozbawienia ich mandatów w RN, nie cofną się przed szeroko zakrojoną akcją protestacyjną pracowników (fot.archiwum)

Opolski oddział Krajowego Związku Zawodowego Ciepłowników oraz Rada Pracowników ECO wystosowały pismo do prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego, w którym domagają się pisemnych informacji ws. walnego zgromadzenia akcjonariuszy ECO.

Związkowcy podejrzewają bowiem, że władze miasta będą chciały pozbawić ich przedstawicieli mandatów w Radzie Nadzorczej. Oskarżają prezydenta miasta o destabilizowanie sytuacji w spółce i wzbudzanie strachu wśród załogi.

Pismo publikujemy w dziale Multimedia

- Państwa ostanie działania medialne i nie tylko wskazują na to, że próbujecie przygotować opinię publiczną do zaakceptowania potencjalnych bezprawnych działań – piszą do włodarzy Opla związkowcy. Ostrzegają prezydenta, że jeśli dojdzie do pozbawienia ich mandatów w RN, nie cofną się przed szeroko zakrojoną akcją protestacyjną pracowników.

- Akcja taka wymierzona będzie wtedy w was urzędników, którzy zamiast stać na straży prawa, będziecie je łamać – ostro piszą przedstawiciele KZZC i Rady Pracowników ECO.

Jak wcześniej informowaliśmy sytuacja w ECO jest napięta. Władze Opola najpierw nie przyznały zarządowi spółki absolutorium, następnie sprzeciwiły się sprzedaży części akcji. Problem w tym, że choć miasto ma pakiet większościowy, załoga i zarząd stoją po stronie właściciela mniejszościowego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (5)ZOBACZ WSZYSTKIE

Związek walczy o swoje i dobrze. Jeśli pracownicy czują się dobrze w swojej pracy, to jest to bardzo duża sprawa jak na polskie warunki.

bardzodobrze, 2015-07-09 13:38:27 odpowiedz

Itak trzymać Brawo związkowcy !

jaro, 2015-07-09 10:43:04 odpowiedz

Do znów ta panstwówka : Lechu Ty już raz próbowałeś obniżyć ceny o 100 procent - lepiej się już nie kompromituj...

Prezio, 2015-07-08 17:31:50 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE