PARTNER PORTALU
 • BGK

Załoga ECO grozi strajkiem

 • AW    8 lipca 2015 - 13:25
Załoga ECO grozi strajkiem

Związkowcy ostrzegają prezydenta, że jeśli dojdzie do pozbawienia ich mandatów w RN, nie cofną się przed szeroko zakrojoną akcją protestacyjną pracowników (fot.archiwum)

Atmosfera w Energetyce Cieplnej Opolszczyzny robi się coraz gorętsza. Związkowcy zarzucają władzom Opola dążenie do destabilizacji spółki i nie wykluczają akcji protestacyjnej.
Opolski oddział Krajowego Związku Zawodowego Ciepłowników oraz Rada Pracowników ECO wystosowały pismo do prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego, w którym domagają się pisemnych informacji ws. walnego zgromadzenia akcjonariuszy ECO.

Związkowcy podejrzewają bowiem, że władze miasta będą chciały pozbawić ich przedstawicieli mandatów w Radzie Nadzorczej. Oskarżają prezydenta miasta o destabilizowanie sytuacji w spółce i wzbudzanie strachu wśród załogi.

Pismo publikujemy w dziale Multimedia

- Państwa ostanie działania medialne i nie tylko wskazują na to, że próbujecie przygotować opinię publiczną do zaakceptowania potencjalnych bezprawnych działań – piszą do włodarzy Opla związkowcy. Ostrzegają prezydenta, że jeśli dojdzie do pozbawienia ich mandatów w RN, nie cofną się przed szeroko zakrojoną akcją protestacyjną pracowników.

- Akcja taka wymierzona będzie wtedy w was urzędników, którzy zamiast stać na straży prawa, będziecie je łamać – ostro piszą przedstawiciele KZZC i Rady Pracowników ECO.

Jak wcześniej informowaliśmy sytuacja w ECO jest napięta. Władze Opola najpierw nie przyznały zarządowi spółki absolutorium, następnie sprzeciwiły się sprzedaży części akcji. Problem w tym, że choć miasto ma pakiet większościowy, załoga i zarząd stoją po stronie właściciela mniejszościowego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


Multimedia

KOMENTARZE (5)

 • bardzodobrze, 2015-07-09 13:38:27

  Związek walczy o swoje i dobrze. Jeśli pracownicy czują się dobrze w swojej pracy, to jest to bardzo duża sprawa jak na polskie warunki.
 • jaro, 2015-07-09 10:43:04

  Itak trzymać Brawo związkowcy !
 • Prezio, 2015-07-08 17:31:50

  Do znów ta panstwówka : Lechu Ty już raz próbowałeś obniżyć ceny o 100 procent - lepiej się już nie kompromituj...